Filtr na vodu ze studny: proč vám zachrání zdraví?

Filtr na vodu ze studny: proč vám zachrání zdraví?

Mít vlastní vodu ze studny je dar. Zalejete s ní zahradu, napustíte bazén a poslouží vám i k běžnému pití. Aby byla studniční voda nezávadná, musíte ji ale věnovat dostatek péče. Poradíme vám, jak na to.

Jaké jsou problémy s vodou ze studny 

Mít vlastní studnu si přeje snad každý majitel domu nebo chaty. Se studniční vodou ale bývají problémy, kterým je třeba se vyvarovat. Patří mezi ně:

● vysoká tvrdosta vody

 železo ve vodě

 pesticidy ve vodě

 koliformní bakterie

● nebo výskyt škodlivých mikroorganismů.

Tyto látky znehodnocují kvalitu vody a mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. Ale nebojte. Hravě si s nimi poradíte. Jak? Pořiďte si filtr na přívod vody, který je uzpůsobený pro úpravu užitkové a pitné vody a zajistí tak úprava vody ze studny na pitnou.

Hnědá voda ze studny

Teče vám z kohoutku namísto čiré vody hnědá a mastná kapalina? S největší pravděpodobností máte v studniční vodě nadbytek železa a manganu. Že taková voda není pitná, je jasné. Železitá voda ale škodí i vašim spotřebičům a zanáší trubky kalem. Odstranit nežádoucí látky ze studniční vody vám pomůže filtr na železitou vodu ze studny. Tyto automatické a manuální filtry slouží k odstranění železa, manganu a amoniaku s regenerací i bez regenerace. 

Co umí filtr na vodu ze studny

Centrální filtry na hlavní přívod vody se instalují ke zdrojovému potrubí a obsahují celou řadu filtrů pro zlepšení kvality vody. Filtrují například některé těžké látky, odstraňují hrubé nečistoty nebo zlepšují pH vody.

Jak otestovat pitnost vody

Nejste si jistí, jestli je voda ve vaší studni pitná? Odeberte vzorek vody a odešlete ho do akreditované laboratoře. Nebezpeční paraziti a bakterie jsou pro lidské oko neviditelné, ale profesionální rozbor odhalí všechny nedostatky, které se ve vaší vodě mohou ukrývat. 

Jak změřit tvrdost vody

Poradíme vám, jak zjistit tvrdost vody ve vaší domácnosti. Tvrdou vodu ve studni vám pomohou odhalit měřící přístroje. Díky nim stanovíte také množství dusičnanů nebo hladinu chloru. Výborným a rychlým pomocníkem jsou indikátorové papírky.

Nepodceňujte pravidelné rozbory vody ze studny

Pijete vodu ze studny? Nepodceňujte pravidelné rozbory. Ministerstvo zemědělství doporučuje dělat pravidelné rozbory studniční vody alespoň jednou ročně v rozsahu kráceného rozboru. Jednou za pět let si nechte provést úplný rozbor vody. Jak na to vám poradí v jakékoliv akreditované laboratoři. 

Jaký filtr na vodu ze studny? Vybereme ho za vás

Napište nám nebo zavolejte a společně vybereme to nejlepší řešení. Zařízení uvedeme do provozu, zaškolíme vás a pravidelně budeme provádět odborný servis. Instalaci zakoupeného zařízení obvykle provádíme do jednoho týdne. 

Kontaktujte nás a my vše zařídíme za vás:

● Telefon: +420 724 345 402 (technická podpora, objednávky, informace)

● E-mail pro objednávky a odborné informace: petrsyrovatka@atlas.cz