Praktické zkušenosti s používáním změkčovače vody

Praktické zkušenosti s používáním změkčovače vody

Tvrdá voda je problémem v mnoha oblastech České republiky. Zanesené vodní kohoutky, vodní kámen v pračce, rychlovarné konvici a spoustě dalších spotřebičů využívajících vodu, mohou způsobit zkrácení jejich životnosti. Neustálý boj s vodním kamenem může být vyčerpávající, což je důvod, proč si pořídit změkčovač vody. Zkušenosti s ním jsou převážně pozitivní.

Nějčastější otázky spojené se změkčovači vody: 

Jaká je účinnost změkčovače vody?

Účinnost změkčovače vody se liší základě typu zařízení, jeho kvalitě a dalších faktorech. Kvalitní změkčovače vody jsou ale velmi účinné při snižování tvrdosti vody a odstraňování stopových prvků, jako jsou hořčík a vápník. Tyto změkčovače mohou být schopny změkčit vodu až o 90 až 100 %, což znamená, že tvrdost vody se může snížit na velmi nízké hodnoty. Proto jsme naši nabídku postavili pouze na kvalitních produktech. 

Jaké jsou náklady spojené se změkčovači vody?

  • Náklady na zakoupení zařízení: Tyto náklady se liší v závislosti na typu změkčovače vody, velikosti zařízení a kvalitě filtrace. Obecně platí, že se cena pohybuje v desítkách tisíc korun. Abyste vybrali ideální zařízení, tak vám nabízíme odborné poradenství zdarma.
  • Instalace: Instalace změkčovače vody vyžaduje odborníka. Našim zákazníkům nabízíme odbornou instalaci po celé ČR.
  • Náhradní díly a údržba: Tyto náklady zahrnují náklady na náhradní díly a údržbu změkčovače vody, jako jsou například filtrační náplně, soli a další součásti. Položky se liší dle typu změkčovače a přesné ceny vám můžeme sdělit vrámci odborného poradenství.  

Jaký je vliv použití změkčovače vody na domácí spotřebiče?

Proč můžete díky zakoupení změkčovače vody z dlouhodobého hlediska ušetřit?

  • Prodloužení životnosti spotřebičů: Tvrdá voda může poškodit některé domácí spotřebiče. Mezi ně patří například bojlery, myčky nádobí a pračky. Změkčovače vody tak mohou prodloužit životnost spotřebičů.
  • Snížení údržby: Tvrdá voda způsobuje tvorbu vodního kamene a špatné fungování spotřebičů. Použití změkčovače vody může snížit potřebu údržby a udržet spotřebiče v dobrém stavu.
  • Úspora energie: Změkčená voda může ušetřit energii tím, že sníží potřebu ohřevu vody v bojleru.
  • Lépe fungující spotřebiče: Měkká voda může zlepšit funkci některých spotřebičů, jako jsou myčky nádobí a pračky, které pracují s vodou.

Spolehlivé a dlouhodobé řešení? Změkčovače vody

Což takhle vodní kámen do svého domova vůbec nepustit? Jedním z nejlepších způsobů jsou změkčovače vody. Připravte se ale na to, že budete muset zaplatit od deseti až do třiceti tisíc korun. Ptáte se, jestli se vyplatí koupit změkčovač vody? Zkušenosti se mohou lišit, v závislosti na tom, od jakého výrobce byl změkčovač koupen. Obvykle fungují na bázi iontové výměny. Mohou buď odstranit minerály z vody, ovlivňující její tvrdost, nebo změní jejich formu, takže se stanou neškodné pro naše domácí spotřebiče.

 

V naší nabídce najdete celkem čtyři druhy změkčovačů vody:

● Filtry proti vodnímu kameni 10"x2,5"

● Změkčovače vody Duplex

● Změkčovače vody Kabinet 2v1

● Změkčovače vody Klasik

Jaké jsou výhody nákupu u nás? Nabízíme odbornou montáž po celé České republice. Změkčovače vody uvedeme do provozu, zaškolíme vás a pravidelně také budeme provádět odborný servis. Instalaci změkčovačů vody obvykle provádíme do jednoho týdne. Stačí nás jen kontaktovat a vše už dále zařídíme za vás. Jak takový filtr po instalaci vypadá? Podívejte se do naší galerie realizací.

● Telefon: +420 724 345 402 (technická podpora, objednávky, informace)

● E-mail na objednávky a odborné informace: petrsyrovatka@atlas.cz

Co je tvrdá voda?

Tvrdá voda je taková, která obsahuje hodnoty hořčíku a vápníku nad 3 mmol/l. Pro zjištění hodnoty ve vašem domě můžete využít několika možností.

Za prvé kontaktujte správce vodovodní sítě, který vám může přesně sdělit, jakou vodu poskytuje. Druhým způsobem je kontaktovat speciální společnost, která provede měření na velmi profesionální úrovni, takže hodnotu budete znát velice přesnou. Tento způsob ale patří k nejdražším a pro domácí potřeby je nadbytečný.

Většina z nás si vystačí se třetím způsobem, což je koupě testovacího proužku. Ten stojí do stokoruny a poskytuje spolehlivý výsledek.

Jak poznat, že máte problém s tvrdou vodou?

To, že máte tvrdou vodu, ale obvykle odhalíte i bez toho, že si necháte změřit její hodnoty. Po nějakém čase si můžete všimnout zanesení vodním kamenem různých částí vašich domácností. Nejdříve to obvykle zpozorujete na rychlovarné konvici, kde se vodní kámen usazuje nejčastěji. Dobře viditelné to je i na napařovacích žehličkách, sprchových hlavicích, vodovodních kohoutcích a tmavších površích. Tam, kde dopadne kapka vody, kterou okamžitě nesetřete, se může objevit bíle ohraničená skvrna.

TipJak zjistit tvrdost vody?

Dočasné řešení tvrdé vody

Způsobů, jak si můžete alespoň trochu poradit s tvrdou vodou, je několik. Pokud například vaříte luštěniny v tvrdé vodě, vaření trvá dlouho a nikdy se vám nemusí podařit uvařit je zcela doměkka – a to i přesto, že jste je nechali přes noc namočené. V takovém případě hospodyňky využívají trik s jedlou sodou – špetku ji přidají do vody k luštěninám, čímž se problém odstraní.

Jedlou sodu přidávají některé hospodyňky také čas od času k pracímu prášku, čímž dojde ke změkčení vody v pračce a odstranění (alespoň částečnému) již usazeného vodního kamene. Stejné účinky má ocet, kyselina citronová nebo citronová šťáva.

Investice do změkčovače se vyplatí

Někomu se může zdát částka za změkčovač vody příliš vysoká. Je pravdou, že se nejedná o nejlevnější investici. Na druhou stranu ale hovoří uživatelé, kteří si pořídili změkčovač vody. Zkušenosti jsou více než pozitivní. Když tedy do tohoto přístroje investujete, můžete se těšit na to, že se problému s příliš tvrdou vodou opravdu zbavíte. Doporučujeme vybrat si kvalitního výrobce, abyste nebyli zklamaní. 

Přínosy změkčovače vody

Po instalaci změkčovače vody můžete dosáhnout mnohých výhod. Tak zaprvé nebudete muset pracně umývat plochy a čistit domácí spotřebiče od vodního kamene. Za druhé se tím prodlouží životnost všech spotřebičů, jako např. bojleru, pračky, myčky, tepelných čerpadel a sníží se i spotřeba elektrické energie, pokud nebudou vodním kamenem pokryta topná tělesa. Změkčená voda dokáže rozpustit i již usazený vodní kámen.

Dále pak jsou minimalizovány problémy s tlakem vody – průtok vody by měl být dle očekávání. Instalace změkčovače vody se tedy vyplatí a v budoucnu vám může pomoci ušetřit peníze za nové domácí spotřebiče.

Zajímat vás dále můžeRozdíly mezi měkkou a tvrdou vodou