Pořiďte si kuchyňský filtr a pijte opravdu čistou vodu

Pořiďte si kuchyňský filtr a pijte opravdu čistou vodu

Kuchyňské filtry nabývají na stále větší popularitě. Pomohou vám například s odstraněním nadlimitních látek ve vodě, eliminací zbytků léčiv nebo jen vylepší chuť vody. Pojďme se na kuchyňské filtry a jejich přínos podívat podrobněji.

Lepší chuť vody 

Jedním z důvodů, proč byste si měli pořídit kuchyňský filtr, je samotná chuť vody. Může se stát, že je vaše kohoutková voda zdravotně naprosto v pořádku, jen vám nechutná. Žádný problém. Kuchyňský filtr vám pomůže vylepšit senzorické vlastnosti vody, mezi které patří například chuť nebo vůně.

Odstranění nadlimitních látek 

Přítomnost nadlimitních látek se nejčastěji týká městské kohoutkové vody. Najdete v ní chlor, dusičnany, mikroplasty nebo mechanické nečistoty, které pochází ze starého potrubí. 

Eliminace zbytků drog a léčiv 

V pitné vodě se nachází zbytky léčiv, mezi které patří především antibiotika, léky proti bolesti, antikoncepce, steroidy nebo antidepresiva. I s tím si filtry na vodu umí poradit. 

Jak změřit nadlimitní látky ve vodě 

Nejste si jistí, jaké množství zdraví závadných látek obsahuje voda z vašeho vodovodního kohoutku? Odeberte vzorek vody a odešlete ho do akreditované laboratoře. Profesionální rozbor odhalí všechny nedostatky, na základě kterých budete moci vybrat nejlepší řešení.

Varianty kuchyňských filtrů 

Kuchyňské filtrace se vyrábí v celé řadě různých provedení. Pořídíte je ve formě filtračních modulů, lahví nebo konvic. Kuchyňské filtry jsou všeobecně považovány za nejlevnější a zároveň nejefektivnější metodu úpravy pitné vody. Oproti dalším technologiím čištění má jejich konečné řešení tu výhodu, že si můžete vybírat z mnoha rozdílných provedení.

Kuchyňské filtry

Kontakujte nás a dle typu nežádoucích látek v kohoutkové vodě společně vybereme ten nejvhodnější filtr. V naší nabídce najdete například:

Filtrační konvice a lahve 

Filtrační konvice a lahve jsou velice elegantní možností, jak upravovat vodu v domácnosti i na cestách. Používají se především pro filtrování chloru, pesticidů a také mechanických nečistot. Samozřejmostí je lepší chuť vody. Oblíbené jsou také pro svůj design. V naší nabídce dále najdete přenosné cestovní filtry nebo náhradní filtrace do ionizační konvice.

Reverzní osmóza

Reverzní osmóza je velice účinnou technologií čištění. Základním čistícím prvkem jsou v tomto případě velice jemné membrány s nízkou pórovitostí. Přes ty se žene voda pomocí silného tlaku, přičemž pórovité membrány zachycují veškeré nežádoucí látky. Výsledkem je dokonale čistá voda určená pro pití. Odhadovaná účinnost profesionálních čistících soustav reverzní osmózou se pohybuje až kolem 98 %.

Rádi pro vás vybereme kuchyňský filtr na míru

Potřebujete poradit s výběrem kuchyňského filtru? Napište nám nebo zavolejte. Doporučíme vám to nejlepší řešení, zařízení uvedeme do provozu, zaškolíme vás a pravidelně budeme provádět odborný servis. Instalaci zakoupeného zařízení obvykle provádíme do jednoho týdne. 

Kontaktujte nás a my vše zařídíme za vás:

● Telefon: +420 724 345 402 (technická podpora, objednávky, informace)

● E-mail pro objednávky a odborné informace: petrsyrovatka@atlas.cz