Jak změkčit vodu?

Jak změkčit vodu?

Každou domácnost může trápit něco jiného. Zatímco některou zdražující elektřina, jinou pak tvrdá voda. A i když v obou případech mluvíme o velkém problému, zaměřme se na druhou zmiňovanou potíž. Dodavatele energií totiž jen stěží přesvědčíme, ale tvrdou vodu můžeme hravě změkčit. A to dokonce bez pomoci odborníků, stačí jenom vyzkoušet některé z efektivních tipů, které zmiňujeme níže. Co vyzkoušíte nejdříve?

Změkčete vodu dřív, než napáchá škody

Není tajemstvím, že tvrdá voda je poměrně nepříjemným problémem, který dokáže napáchat řadu škod. Kupříkladu markantním způsobem snižuje účinnost nejrůznějších čistících prostředků. Může také ovlivnit i kvalitu praní. Prádlo prané ve tvrdé vodě nikdy nebude tak hebké a stejně barevné jako v době, kdy jste ho koupili.

Jak ale bylo zmíněno, vodu lze mnoha způsoby i změkčit. Jak na to?

Změkčovače vody jsou osvědčená jistota

Převařování vody, filtrační konvice a soda - tři způsoby, jak změkčit vodu v domácích podmínkách. Ať už je nechcete nebo nemůžete realizovat z jakéhokoli důvodu, nemusíte smutnit, protože náš seznam ani zdaleka nekončí. Vsadit totiž můžete ještě na změkčovač vody.

Ať už potřebujete změkčit vodu, nebo pomocí filtrů vodu vyčistit, podívejte se do sortimentu e-shopu Upravvodu.cz. Čeká na vás nabídka vodovodních filtrů a dalšího příslušenství na jednom místě. V naší nabídce najdete celkem čtyři druhy změkčovačů vody:

● Filtry proti vodnímu kameni 10"x2,5"

● Změkčovače vody Duplex

● Změkčovače vody Kabinet 2v1

● Změkčovače vody Klasik

Nenákladné řešení tvrdé vody? Filtrační konvice 

V poslední době se zájem zvýšil především o filtrační konvice, které slibují změkčení vody také. Jelikož slibují nulovou přítomnost člověka u celého procesu a taky to, že za něj udělají první, poslední, nelze se zvýšenému zájmu divit.

Využívání filtrační konvice je jedním z nejjednodušších způsobů, jak změkčit vodu. Nevyžaduje se žádný speciální prostředek, pouze se voda nalije do zmiňované konvice a ona se postará o její přefiltrování. Z této na první pohled klasické nádoby si vodu už jen naléváte. Zhruba po měsíci vyměníte používaný filtr, ve kterém se usazeniny mají tendenci zachycovat.

Filtry i samotné filtrační konvice naleznete v e-shopu Upravvodu.cz. Zastoupená je široká škála produktů, proto si na své přijde každý, i ten sebevíc náročný zákazník. Jaké jsou výhody nákupu u nás? Nabízíme odbornou montáž po celé České republice. Zařízení uvedeme do provozu, zaškolíme vás a pravidelně také budeme provádět odborný servis. Instalaci zakoupeného zařízení vody obvykle provádíme do jednoho týdne. Stačí nás jen kontaktovat a vše už dále zařídíme za vás. Jak takový filtr po instalaci vypadá? Podívejte se do naší galerie realizací.

 

● Telefon: +420 724 345 402 (technická podpora, objednávky, informace)

● E-mail na objednávky a odborné informace: petrsyrovatka@atlas.cz

 

Převařujte vodu

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak změkčit vodu, je vodu převařovat. Jedná se o velice jednoduchý proces, během kterého se sice odstraní všechny látky stojící za tvrdostí, konkrétně hořečnaté a vápenaté soli, ale také dojde k vedlejšímu účinku, a sice k odstranění sloučenin, jež jsou pro tělo prospěšné.

Bude vás zajímatJak odstranit vodní kámen?

 

Stejně tak při převařování vody mohou vzniknout v používaném hrnci usazeniny, ale v porovnání s tvrdou vodou je to ten nejmenší problém.

Soda pomáhá i v tomto případě

Každá hospodyňka ví, že by ve své kredenci měla uchovávat sodu. Lehký, světlý, bílý prášek, který se vždycky používá s opatrností většinou v menším množství. Její pozitivní účinky znali už staří Řekové, kteří ji používali právě ke změkčení vody. Dnes ji využíváme i v jiných situacích, konkrétně při čištění skvrn a samozřejmě při pečení, ale zůstaňme u toho prvního zmíněného čili u změkčování vody.

TipJak vyvařit konvici? Užitečné tipy

 

A jak sodu na změkčení vody použít? Jednoduše. Připravte si 10 litrů vody, ve které rozmícháte dvě čajové lžičky sody. Nádoby se hned poté odstaví do chvíle, než na jejím dně vznikne usazenina. Právě ta dělá vodu tvrdou a s pomocí síly sody ji z tekutiny dostaneme.