Změkčovač vody na zeď Compact 5

Kód: P11177
Akce Tip
Neohodnoceno
Značka: Upravvodu.cz
21 588 Kč –13 %
Změkčovač vody na zeď Compact 5
21 588 Kč –13 % 18 731 Kč 15 480,17 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Změkčovač vody Compact 5 byl speciálně vyvinut tak, aby sloužil výborně pro jedno ale i více zařízení, je vhodný pro malé gastro provozovny, restaurace, kavárny, konvektomaty, do panelových a podobných bytů, kde se dá zavěsit na zeď na WC u stoupaček.

Oblasti použití:

● Vhodný pro hotely, restaurace, stravovací provozy (konvektomaty), zubní ordinace, laboratoře, i pro malé domácnosti, může být i na hlavním přívod vody, je vhodný před jeden i více kohoutků, nebo před bojler. 


Klíčové benefity:

● Malý kompaktní rozměr, zabírá málo místa

● Po zadání hodnoty tvrdosti vody řídicí hlava zařízení automaticky vypočítá kapacitu systému úpravy vody.

● Zařízení má funkci alarmu nedostatku soli: Po dokončení regenerace zařízení monitoruje množství soli v zařízení pomocí infračerveného senzoru po vstupu do stavu dodávky vody a vydá alarm v případě jeho nízké úrovně.

● Funkce ochrany proti úniku vody: Zařízení má zabudovanou funkci ochrany vody, která automaticky vypne změkčovač v případě úniku vody.

● Snadná montáž na zeď.

● Jeho nádobu na sůl o hmotnosti 3 kg lze snadno naplnit otvorem z boku.

  • Připojení - 1/2"
  • Pro vstupní teplotu vody - 5 až 50°C
  • Váha - 11kg
  • Objem změkčovací pryskyřice - 4,8 l
  • Rozměry - výška 512 x šířka 350 x hloubka 191 mm
  • Průtok - 0,6 m3/h

 

V německých stupních jeden stupeň odpovídá 10 mg CaO/litr nebo 7,2 mg MgO/litr 

 

Jak vybrat optimální změkčovač:

1. Je důležité znát tvrdost vody kterou chceme změkčovat. Pokud jsme napojeni na vodovodní řad, zjistíme tvrdost vody i jiné parametry vody na internetu, např. středočeské vodárny a.s. www.svaz.cz (http://www.svas.cz/vse-o-vode/pitna-voda/kvalita-vody/prehled-obci-podle-vodovodu-kvalita-a-tvrdost/

Pokud ale máme studnu či vrt, je možno si zjistit tvrdost vody, např. lakmusovými papírky na tvrdost, či kapkami na tvrdost, lze koupit u nás na e-shopu, nebo např. v akvaristice. Doporučujeme si ale nechat udělat rozbor vody (také děláme rozbory vody) na fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele, jelikož voda nemusí být jen tvrdá, ale může obsahovat i jiné fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele které nejsou vhodné pro pitnou vodu, nebo ani vodu užitkovou!

2. Je důležité vědět, jaký máme asi průměrný denní odběr vody (průměr na osobu a den je cca 100 litrů). Pokud máte zahradu a zaléváte, je vhodné a pokud je to možné, vodu na zahradu neupravovat, ušetří se tím spotřeba soli potřebná k regeneraci.

Podle tvrdosti vody a denní spotřeby vody vypočítáme jaký je vhodný změkčovač vody. Změkčovač by měl regenerovat maximálně 1x za den, doporučujeme ale aby regeneroval po několika dnech, např. cca po týdnu, prodlužuje se tím i životnost řídícího ventilu a filtrační náplně (katexu).

Přepočet tvrdosti: 1 mmol = 5,61 °dH.

Doporučené hodnoty tvrdosti vody (vápník a hořčík), pro pitnou vodu z důvodu optimálního množství vápníku a hořčíku doporučené pro lidský organismus je 2 - 3,5 mmol/l (11,2 - 19,3 °dH).

U změkčovače lze nastavit optimální tvrdost upravené - změkčené vody.

 

Příklad výpočtu: tento změkčovač s 4,8 litry filtrační náplně a tvrdost vody např. 15°dH.

4,8 x 4 : 15 = 1,28 m3, tento změkčovač tedy upraví maximálně 1,28 m3 vody při tvrdosti 15°dH, je dobré počítat s rezervou cca 10%.

Před tento automatický filtr doporučujeme instalovat filtr na mechanické nečistoty s porezitou 5 - 100 mikronů na ochranu řídícího ventilu.

Snížení tvrdosti vody Vám zajistí optimální funkčnost, ušetří elektřinu a prodlouží životnost všech zařízení.

 

Prodloužená záruka 3 roky.

Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

Na veškeré objednávky s montáží od nás lze uplatnit sníženou sazbu DPH 15% v souladu s ustanovením §48 zákona č. 235/2004 sb. o DPH.

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme. Všechny filtry a změkčovače sestavíme na přání zákazníka, vše se dá různě kombinovat.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Tel.: +420 724 345 402

E-mail: info@upravvodu.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčovače vody Kabinet 2v1
Hmotnost: 30 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: