Reverzní osmóza Aquaphor MORION M s mineralizátorem

Kód: P10722
Akce
Neohodnoceno
Značka: Upravvodu.cz
7 690 Kč –7 %
Reverzní osmóza Aquaphor MORION M s mineralizátorem
7 690 Kč –7 % 7 139 Kč 5 900 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Možnosti doručení

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Reverzní osmóza Aquaphor MORION M s mineralizátorem

 • Určena pro čištění vody z vodovodního řadu.
 • Zbavuje vodu 99,9% přísad.
 • Životnost: 8000 l
 • Dvakrát méně místa!
 • Dvakrát rychlejší filtrace!
 • Dvakrát méně vody do drenáže!
 • Dvakrát větší životnost!
 • Výměna vložek je nesmírně jednoduchá!
 • Filtrační výkon: 7,8 l / hod.
 • Sada filtračních vložek K1-05-02-07M

Morion představuje obrovský pokrok v technologii úpravy pitné vody. Vysoký výkon a schopnost zajistit vodu pro velkou rodinu se spojuje s extrémní kompaktností a účinností ve srovnání s tradičními reverzně osmotickými čističi vody. Prohlédněte si video, ať zjistíte, jak můžeme zlepšit Váš život s pomocí využití špičkových technologií čištění pitné a kuchyňské vody.

Model Aquaphor Morion M Vám poskytne tím nejpohodlnějším způsobem dokonale čistou svěží vodu za výrazně nižší cenu a k tomu mineralizátor obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík).

Vaše voda

Reverzní osmóza MorionMorion M nabízí stejnou kvalitu čištěné vody jakou má prvotřídní balená voda v lahvích. Reverzní osmóza odstraňuje z vody skutečně všechny nečistoty včetně tvrdých solí, chlóru, olova a ostatních kovů, baktérií, virů, cyst Lamblií a mnoha dalších. Voda z Morionu M je vhodnější pro Vaše zdraví a šetrnější k Vašim kuchyňským přístrojům – již žádné bílé proužky usazenin.

Reverzní osmóza MorionObjevte opravdovou chuť Vaší kávy a čaje nebo křišťálově čistého průhledného ledu pro Vaše koktejly. Morion M lze snadno využít ve spojení s kávovary a mrazničkami.

Vaše voda je bez zápachu a dokonale bezpečná, a to i pro děti a osoby trpící na alergie. Mineralizátor obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík) a dodá vodě příjemnou chuť.

Extrémní kompaktnost

Morion M j zabírá o 50% menší plochu než tradiční osmotické čističe, a to díky vestavěnému zásobníku. Je dostatečně kompaktní na to, aby se vešel pod Váš dřez. Takže tím odpadají výmluvy, že musíte pít nekvalitní vodu, protože bydlíte v malém nebo starém domě. Zasloužíte si to nejlepší.

Reverzní osmóza Morion

Výkonný vodní zásobník – pracuje při tlaku přes 2 at

Morion M je vybaven zásobníkem typu voda/voda, který vytváří nulový protitlak pro filtrovanou vodu. To umožňuje efektivně provozovat Morion M při vodním tlaku nižším než 2 at bez nutnosti použít tlakovací čerpadlo. Zásobník také může být naplněn vyčištěnou vodou za pouhou hodinu i při nejnižším pracovním tlaku.

Reverzní osmóza Morion

Ušetřete až 50% za odpadní vodu – Ušetřete 9 tun vody každý rok

Reverzní osmóza MorionDíky výkonnému membránovému a ventilovému systému zásobníku vody udržuje Morion M poměr odpadní/filtrovaná voda pod hodnotou 4:1 (čím vyšší tlak a teplota vody, tím nižší spotřeba odpadové vody. Při tlaku 3,5 baru a teplotě 25 St. C. je to těch 1:4.)

Pro klasické osmotické čističe se zásobníky typu vzduch/voda se tento poměr pohybuje kolem hodnoty 10 až 15 při tlaku přibližně 3 at a narůstá při odčerpávání vody ze zásobníku.

Vycházíme-li ze skutečnosti, že obvykle potřebujeme najednou 1 až 2 litry filtrované vody, Morion M nám ušetří až 50%, respektive 9000 litrů vody za rok.

Ušetřete na výměnných filtrech

Reverzní osmóza MorionPředfiltrace Morion M obsahuje dva filtry, které čistí veškerou vodu, která prochází filtrem, a to včetně vody, která bude později vypuštěna do odpadu.

Díky efektivnímu zpracování vody v Morionu M mohou obě předfiltrační kartridže filtrovat méně vody, takže vydrží déle a ušetří Vám peníze.

Nejsnadnější obsluha a údržba, jakou si jen dokážete představit

Reverzní osmóza MorionKartridže lze snadno vyměnit podle následujícího jednoduchého postupu: stiskněte tlačítko; pootočením (o čtvrt otáčky) až do okamžiku cvaknutí kartridž vyjměte, respektive nasaďte novou. Zásobníky filtru Morion M jsou navrženy tak, aby byla zajištěna snadná přístupnost při údržbě a čištění. Membránu lze kompletně vyměnit – není třeba měnit celý zásobník.

Bezpečné a spolehlivé materiály a design

Reverzní osmóza MorionVšechny díly filtru Morion se vyrábějí technologiemi přátelskými k životnímu prostředí a z recyklovatelných potravinářských materiálů.

RO Morion M je navržen pro práci při tlaku od 2 do 6 at a vydrží krátkodobě tlak až 21 at.

 

Reverzní osmóza vznikla dlouholetým odborným zkoumáním a vylepšováním poznatků o úpravě pitné vody. Při navrhování této reverzní osmózy byly použity ty nejmodernější technologie pro filtraci vody spolu s ekologickým přístupem.

Dnes se hodně hovoří o mikroplastech v pitné vodě, dále o lěčivech, antibiotikách, hormonech atd. To vše pijeme a část z toho nám zůstává v těle, i zběžných PET láhví se uvolňují mikroplasty, takže se nedoporučuje kupovat vodu ani v PET láhvích!!! Jedině reverzní osmóza či nanofiltrace dokáže toto vše odfiltrovat z 99,99 - 100 %!

ZDRAVÍ A REVERZNÍ OSMÓZA:

Při filtraci osmotickou membránou voda projde tak malé filtrační póry, že je prakticky zbavena veškerého znečištění, které se v ní nachází. Takto upravená voda se stává čistou a po příchodu do organismu začne na sebe s mnohem lepší účinností navazovat škodlivé anorganické minerály (usazeniny) v kloubech, tepenných stěnách, dutinách a podobně. Taková voda slouží v těle jako detox, čili výrazně pomáhá tělu zbavit ho všech škodlivých látek.


Jak postupně protéká voda přes reverzní osmózu?

1.) Mechanický filtr 5 mikronů K5 (výměna každých 3-6 měsíců): Voda protéká přes malé filtrační póry velikosti 20 mikrometrů, díky tomu už dál nepustí mechanické sedimenty jako písek, hlína, rez, vlasy a podobně. Mechanické filtrační vložky je vhodné vyměňovat při viditelném znečištění, také to lze poznat i při sníženém průtoku vody.

2.) Filtr s lisovaným aktivním uhlím K2 (výměna každých 6 měsíců): Filtr zachycuje hlavně chlór a jeho sloučeniny. Filtr odstraní i některé další oxidační sloučeniny, například železa. Jeho hlavním úkolem je ochrana osmotické membrány právě před těmito oxidačními činidly, kvůli kterým by nastalo fyzické poškození membrány, které by se projevilo vysokým průnikem solí přes membránu. Zalisované aktivní uhlí odstraní z vody také trihalometany, takzvané "THM", které vznikají při reakci chlóru s mikroorganismy a jsou vysoce karcinogéní. Filtr zbaví vodu i dalších škodlivých organických látek jako jsou bakterie, pesticidy, herbicidy, těžké kovy a fenoly, tímto filtr zároveň zbaví vodu nepříjemné chuti a vůně.

3.) Osmotická membrána K50 (výměna každé 2 - 4 roky): Membrána s opravdu malou propustností propustí jen zcela čistou vodou bez dalšího znečištění. Membrána má tak malé póry, že si poradí i s viry a bakteriemi.

4.) Mineralizátor K7M (výměna každých 6 měsíců): Voda je zpětně obohacena dodatečně o minerály.

Všechny filtrační vložky jsou samozřejmě dodávány v balení a reverzní osmóza je plně připravena na zapojení ihned po koupi.

 

Opravdu jednoduchá výměna filtračních vložek:

Beztlakové zásobníky jsou navrženy tak, aby zajistily co nejsnadnější přístup při údržbě, čištění a výměně filtračních vložek. Každou jednu filtrační vložku je možné samostatně vyměnit, včetně membrány. Reverzní osmóza také disponuje nejnovějším bajonetovým způsobem výměny filtračních vložek . Narozdíl od klasických reverzních osmóz, kde je potřeba mít trochu zručnosti a také tak Vám to zabere přibližně hodinu práce. Zde stačí jen stisknout pojistné tlačítko a bez kapky vody vytáhnete a vyměníte starou vložku za novou!

Výrazně menší spotřeba vody oproti "klasickým reverzním osmózám":

Díky novějšímu, efektivnějšímu čištění membrány (proplachování), se výrazně snížil poměr upravené a odpadní vody . V reverzní osmóze Crystal PREMIUM je použítý beztlakový zásobník s 5 litrovým objemem upravené vody, připravené k pití. Díky beztlakovému zásobníku produkuje tato reverzní osmóza až o 50% méně odpadu než klasické osmózy, přičemž poměr je přibližně 1: 4 (čistá: upravená voda).

Pracuje i při nízkém tlaku ve vodovodním potrubí:

Pro běžné reverzní osmózy je potřebný tlak na provoz minimálně 3,0 až 3,5 baru. Jinak je nezbytné použít elektrické čerpadlo, které uměle tlak zvýší. Tento problém se netýká reverzní osmózy Crystal PREMIUM, která pracuje již při tlaku od 1,9 baru.

Šetří místo, vejde se téměř všude:

Aquaphor Morion zabírá přibližně až o 50% méně místa než klasické reverzní osmózy, a to hlavně díky zabudovanému zásobníku. Díky této kompaktnosti se vejde už téměř pod každý kuchyňský dřez.
 
Součástí balení je vše na připojení a zprovoznění:
- moderní kohoutek na upravenou vodu
- Odbočka 3/8" s ventilem 1/4" k připojení mezi kohoutek 3/8" (roháček) a hadičku k dřezové baterii
- Navrtávací objímka na odpad o průměru 40 mm
- hadičky 1/4" a 3/8"
 
 • Rozměry (V, Š, H):  45 x 37 x 19 cm
 • Rozměry zásobníku (V, Š, H):  zásobník je zabudovaný
 • Hmotnost zařízení:  11,5 kg
 • Počet filtračních stupňů:  4
 • Objem zásobníku:  5 litrů
 • Průtok:  190 litrů vody denně
 • Provozní tlak:  1,9 - 6 bar (4 bary optimální)
 • Provozní teplota:  5-38 ° C
 • Připojení:  1/2 "
 • Elektrické pripojenie: žiadne
 • Doporučený servis:  minimálně každých 6 - 12 měsíců
 • Záruka:  2 roky

Množství minerálů ve vodě po přejetí zpětnou mineralizací:

kationtykoncentraceaniontykoncentrace
Ca 2+26,4 mg / lCO 3 2-25,1 mg / l
mg 2+20,1 mg / lHCO 3 2-30,6 mg / l
na +1,3 mg / lSO 4 2-12,4 mg / l
K +0,7 mg / lcl -5 mg / l

Certifikáty reverzní osmózy Aquaphor Morion:

Reverzní osmóza Aquaphor Morion používá vysoce kvalitní materiály a součástky od předních světových výrobců v oboru úpravy pitné vody (např. Purolite, BASF, Mitshubishi, John Guest ..). Výrobce reverzní osmózy Crystal PREMIUM, tedy firma Aquaphor, prochází každoroční přísnou certifikací ISO 9001.
Reverzní osmóza také získala certifikáty NSF a LGA, dostupné u nás na požádání. Značka BPA Free znamená, že výrobek neobsahuje škodlivý uhlovodík Bisfenol A, který je považován za karcinogenní. Také certifikát zaručuje, že plasty neobsahují toxické látky a ftaláty .

Doplňkové parametry

Kategorie: Reverzní osmóza Aquaphor 50 - 100 GPD
Hmotnost: 7.4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: