Nanofiltrace 85 GPD pětistupňová s pumpou

Kód: P10308
Neohodnoceno
Značka: Upravvodu.cz
11 132 Kč 9 200 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nanofiltrace (NF) je po reverzní osmóze (RO) jedním z nejúčinnějších a nejkomplexnějších typů filtrů na pitnou vodu, který dokáže odstranit širokou škálu kontaminantů a zlepšit kvalitu vody. Pokud hledáte nejlepší filtraci na pitnou vodu, může být NF nebo RO dobrá volba z několika důvodů:

 1. Účinnost: filtry jsou schopny odstranit až 99% kontaminantů z vody, včetně těžkých kovů, pesticidů, chemických látek, mikroorganismů, léčiv - antibiotik, hormonů, drog, a dalších nečistot. Tento proces se provádí pomocí membrány, která propouští pouze molekuly vody a blokuje větší molekuly a částice.
 2. Všestrannost: Filtry jsou vhodné pro různé typy vody a mohou být použity jak pro vodu z vodovodu, tak pro podzemní vodu, povrchovou vodu a dokonce i pro mořskou vodu. Filtry jsou také účinné při odstraňování chloru a jiných příchutí, takže mohou zlepšit chuť a zápach vaší vody.
 3. Bezpečnost: Filtry jsou bezpečné a zdravotně nezávadné, protože odstraňují kontaminanty z vody bez použití chemikálií. Tento proces také pomáhá odstranit nebezpečné kontaminanty, jako jsou těžké kovy a chemikálie, které mohou být zdravotně škodlivé, zejména pro děti a osoby s oslabeným imunitním systémem.
 4. Dlouhodobá úspora: I když jsou NF a RO filtry nákladnější než jiné typy filtrů, mohou být v dlouhodobém horizontu výhodné, protože nevyžadují častou výměnu filtrů. Výměna filtrů u NF a RO filtrů se obvykle provádí jednou ročně nebo jednou za šest měsíců a cena se pohybuje od několika stokorun až po cca 2000 Kč a ve většině případů měníme nejméně 4 základní filtry až po 6-7 ks filtrů, to i včetně UV zářivky která bývá s membránou nejdražší. Membrána by se měla měnit až za 3-5 let.
 5. Snadná údržba: Filtry jsou relativně snadné na údržbu, protože nevyžadují žádné chemikálie nebo čištění. Je však důležité pravidelně vyměňovat filtrační vložky, filtrační membránu a další části filtru, aby se zachovala jeho účinnost.

Celkově lze říci, že Nanofiltrace či reverzní osmóza je vynikající volbou pro filtraci pitné vody, zejména pokud chcete odstranit různé kontaminanty, zlepšit kvalitu a chuť vody.

Proces filtrace RO zahrnuje několik kroků:

 1. Příprava vody: Před procesem vstupu do membrány je třeba vodu připravit. Voda musí být nejdříve před-filtrována, aby se odstranily větší částice a nečistoty, které by mohly poškodit membránu. Voda by neměla být tvrdá, jelikož vápník (vodní kámen) může membrána dříve či později zneprůchodnit.
 2. Vstup do membrány: Voda je následně přivedena do membrány, což je tenká vrstva polyamidového materiálu, která umožňuje procházet pouze molekulám vody a blokuje větší molekuly a částice.
 3. Osmotický tlak: Voda pod vysokým tlakem vstupuje do membrány, přičemž částice a molekuly, které jsou větší než molekuly vody, jsou zastaveny membránou a nejsou propuštěny. Tento tlak je většinou vytvářen pomocí čerpadla.
 4. Výstup z membrány: Po průchodu membránou se čistá voda sbírá na druhé straně membrány a nečistoty a kontaminanty zůstávají na straně, ze které voda vstoupila do membrány.
 5. Odtok odpadní vody: Kromě čisté vody se během procesu vytváří také odpadní voda, která obsahuje nečistoty a kontaminanty, které byly odstraněny z pitné vody. Tuto odpadní vodu lze následně vypustit do odpadu nebo recyklovat.

 

Membrána RO (reverzní osmózy) se skládá ze tří vrstev:

 1. Polypropylenová vrstva: Tento vrstva slouží k ochraně membrány před mechanickým poškozením a většími nečistotami, jako jsou písek, prach nebo jiné tuhé částice.
 2. Aromatická polyamidová vrstva: Tato vrstva tvoří hlavní část membrány a umožňuje procházet pouze molekulám vody a blokuje větší molekuly a částice. Vrstva je velmi tenká, obvykle méně než 0,2 mikrometru.
 3. Polyethylenová vrstva: Tato vrstva se nachází na straně, kde voda odtéká z membrány a slouží k posílení a ochraně membrány před poškozením.

Membrány jsou vyrobeny z velmi tenkých a pevných materiálů, aby byly schopny odolat vysokému tlaku a aby byly odolné vůči chemikáliím a různým typům nečistot. Membrány jsou obvykle instalovány v modulárních jednotkách, které lze snadno připojit k vodovodnímu potrubí. Díky svému designu a účinnosti jsou membrány široce používány pro filtrační systémy pitné vody v domácnostech, průmyslu a vodárnách po celém světě.

I když proces Nanofiltrace nebo reverzní osmózy může odstraňovat z vody většinu nečistot, výsledná voda není totéž co destilovaná voda. Destilace vody probíhá jiným procesem, který zahrnuje var vody a následné kondenzování páry, aby se získala čistá voda bez rozpuštěných minerálů a dalších nečistot.

Při nanofiltraci či reverzní osmóze se voda tlačí pod vysokým tlakem skrz membránu, která zadržuje většinu nečistot, včetně solí, minerálů, bakterií a virů. Výsledkem je čistá voda s nízkým obsahem rozpuštěných minerálů, ale stále obsahující některé minerály a stopové prvky, které jsou přítomné v pitné vodě. Výsledná voda z membrány tedy není destilovaná voda!

Je třeba poznamenat, že některé filtrační systémy mohou být vybaveny dalšími filtry, které mohou dále vodu o některé minerály obohatit.


Rozdíl nanofiltrace oproti reverzní osmóze, je jen jiný typ membrány ve stejné filtraci. Nanofiltrace je vhodná např. pro vodu která neobsahuje příliš mnoho solí a minerálů, např. na vodu z vodovodního řadu.

Nanofiltrační membrána (NF) je typ membránové filtrace, která se používá k odstraňování částic a rozpuštěných látek z vody. NF membrány jsou vyrobeny z polyamidových nebo polysulfonových materiálů a mají větší pórovou velikost než RO membrány, což znamená, že umožňují procházet vodě větší molekuly a částice, jako jsou organické sloučeniny, barviva a bakterie, ale zadržují molekuly s menší velikostí, jako jsou ionty solí a některé minerály.

NF membrány jsou obvykle používány pro úpravu vody, jako jsou například odstranění organických látek a barviv z průmyslových odpadů nebo pro odstraňování mikroorganismů a organických látek z pitné vody. Díky své schopnosti odstraňovat nežádoucí látky, ale zachovávat některé důležité ionty a minerály v řádných koncentracích, se NF membrány často používají v průmyslu a vodárenských zařízeních.

Proces filtrace přes NF membrány je obdobný jako u RO membrán, ale s menším tlakem a menší účinností odstraňování solí a minerálů. Výsledná voda z NF procesu obsahuje většinu minerálů a iontů, které jsou přítomné v pitné vodě, ale méně nečistot, jako jsou organické látky a bakterie.

Nicméně, všeobecně se očekává, že NF proces bude schopen odstranit až 90 % organických látek, barviv a některých mikroorganismů z vody, ale bude méně efektivní při odstraňování solí a minerálů, které mají menší velikost než většina organických molekul.


Velikost pórů nanofiltrační membrány je 0,001 mikronů a velikost pórů memrány reverzní osmózy je 0,0001 mikronů . Nanofiltrační membrána (také se ji říká pitná membrána) umožňuje získat vodu vysoké čistoty a přitom se vyhnout její úplné demineralizaci, k čemuž dochází, když je voda filtrována membránami s reverzní osmózou.

Tyto malé reverzní osmózy se nejběžněji umisťují do kuchyňské linky pod dřez, upravená voda je vyvedena do samostatného kohoutku na upravenou vodu, nebo lze stávající vodovodní baterii vyměnit za trojcestnou baterii, která je nejlepším řešením a nemusí se dělat další otvor pro samostatný kohoutek do linky či dřezu.

Co znamená GPD vyznačený na membráně: gallons per day (množství galonů upravené vody za den, tedy za 24 hodin)

1 galon = 3,785 litru

Výměna všech filtrů mimo membrány se doporučuje po 6 - 12 měsících.

Výměna membrány se doporučuje po 3 - 5 letech.

Zde si vyberte vhodný kohoutek na upravenou vodu nebo trojcestnou baterii Napojení na běžnou vodovodní baterii není možné!

Balení obsahuje:

• Kompletní sadu filtrů

(spodní svislé tři filtry - 10" polypropylénový filtr na sediment 5 mic + 10" filtr s aktivním uhlím + 10" polypropylénový filtr na sediment 1 mic)

(horní vodorovné dva filtry - membrána reverzní osmózy + 10" in-line post filtr s aktivním uhlím z kokosových vláken pro lepší chuť a vůni vody + 10" in-line filtr s minerály + UV lampa 6W (Obsah filtrů je podle zvoleného typu)

• Trubičku o průměru 6 mm

• Mezikus 3/8" s ventilem 1/4" k připojení mezi roháček a hadičku k dřezové baterii

• Navrtávací objímka na odpad o průměru 40 mm

• Zásobník s gumovým vakem a ventilkem 12 litrů (U zásobníku je auto-ventilek, tlak v prázdném zásobníku bez vody by měl být 0,4 - 0,8 baru)

Požadavky na vstupní tlak vody: typ s posilovacím čerpadlem 0,5 - 5,5 baru, typ bez posilovacího čerpadla 3,0 - 5,5 baru (čím vyšší tlak tím vyšší výkon a lepší kvalita filtrace)

Poměr upravené vody k poměru vody odtékající do odpadu: 1:3 - 1:4

Max výkon za 24 hodin: membrána 50 GPD 190 litrů, membrána 75 GPD 280 litrů, membrána 85 GPD 320 litrů, membrána 100 GPD 380 litrů, membrána 150 GPD 560 litrů

Rozměry: šířka x hloubka x výška: s posilovacím čerpadlem 38 x 20,5 x 46 cm, bez posilovacího čerpadla 37 x 13,5 x 42 cm

Rozměry zásobníku: průměr 28 cm, výška 41 cm, celkový obsah 12 litrů

Váha: 10 - 15 kg podle typu

 

K instalaci je potřeba: vrtačka, vrták o průměru 10 - 11 mm pro otvor na kohoutek s upravenou vodou skrz dřez či kuchyňskou desku, vrták o průměru 6 mm na navrtání odpadu, ostrý nůž na trubičku, křížový šroubovák, sika kleště nebo stranový klíč, teflonovou pásku, nebo jiný těsnící materiál.


Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nanofiltrace 85 GPD
Hmotnost: 14 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: