Filtrační vložka Aquaphor B510-03 10'' uhlíková vložka - (10 mikronů)

Filtrační vložka Aquaphor B510-03 10'' uhlíková vložka - (10 mikronů)

 • ID: P10843
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
 • Hmotnost: 0.5 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

359 Kč
297 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Tento náhradní filtr, navržený s technologií CarbFiber Block, předběžně upravuje vodu a odstraňuje organické nečistoty, těžké kovy a chlor. Filtruje částice o velikosti až 5 mikronů.

Zvýšené množství selektivních iontoměničových vláken Aqualen přispívá k vysoké zadržovací schopnosti filtru a umožňuje mu účinně odstraňovat koloidní a rozpuštěné železo.

Náhradní filtr obsahuje stříbro v aktivní iontové formě.

 • filtrační vložka B510–03 je to první stupeň čistění filtru TRIO
 • vhodná pro filtry Aquaphor TRIO, DUET
 • filtruje nerozpustné přísady velkostí do 10 mikronů
 • životnost: 6000 l

Do jakých filtrů se hodí tato vložka?

Tato filtrační vložka se hodí do filtrů Aquaphor TRIO, Aquaphor DUET a do jakéhokoliv jiného filtru, ve kterém se používají uhlíkové 10" vložky.

Co tato vložka dokáže odstranit z vody?

 • odstraní chlor
 • odstraní fenol, benzol
 • odstraní těžké kovy
 • odstraní pesticidy
 • odstraní mechanické přísady (písek, hlínu, řez atd.) rozměrem do 10 mikronů

Proč jiný výrobce hlásí životnost o několik krát větší?

Prostě vložka Aquaphor během své životnosti zaručeně zbaví Vás chloru, benzolu, fenolu, pesticidů, mechanických přísad těžkých kovů atd., což je potvrzeno laboratorními zkouškami. K tomu můžeme přidat, že máme certifikáty Státního Zdravotního Ústavu. Vložky jiných výrobců během své životnosti zaručeně zbaví vodu tak možna chloru a to je všechno. Ostatní látky budou odstraněné pouze částečně a pouze během prvních pár tisíc litrů. Kromě toho, o žádných českých certifikátech není ani řeč.

Jaký jsou vlastnosti této vložky?
Karbon blok z kokosového uhlíku. Ve vložkách Aquaphor se používají drobnější (o 2 krát menší, než v obyčejných vložkách) „kuličky“ uhlíku, čímž se zvětšuje kontaktní plocha sorbentu a efektivita jeho použíti o 4 krát. Aquaphor je jediná společnost ve světě, která dělá karbon blok dle technologii „CF-block“

Akvalen je patentované vlákno, které má dvě hlavní vlastnosti:
- účinně odstraňuje z vody ionty těžkých kovů
- vlákno Akvalen sdružuje uhlík pohromadě, čímž zvětšuje plochu filtraci. A díky tomu se zvětšuje životnost vložky o 3 krát (v porovnání s obyčejní vložkou)

Aktivní stříbro, které je rozpršené na patentované vlákno Akvalen. V obyčejných filtrech stříbro se nachází na uhlíku, který nemá stabilní povrch, a proto během krátké doby se vymyje do přefiltrované vody. Vzhledem k tomu, že stříbro patří k těžkým kovům, tak ve velkém množství z něho se stává škodlivá látka. Ve filtrech Aquaphor stříbro je pevně zachycené a plní svojí baktericidní účinky až do konce životnosti vložky