Filtrační vložka 10"x2,5" GEH na arsen

  • ID: P10911
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 1 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

803 Kč
663 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Plnitelná a rozebíratelná filtrační vložka do filtrů 10" x 2,5" naplněná filtrační hmotou GEH na arsen.

Bezpečně s GEH®: Odstranění vanadu a arsenu z pitné vody
Pokud byla voda kontaminována toxickými látkami, je nezbytné spolehlivé čištění pitné vody. Anorganický arsen se celosvětově vyskytuje v podzemních vodách, které jsou přítomny jako aniontový arzeničnan nebo nenabitý arzenit v závislosti na redoxním potenciálu. Pravidelné studie prokázaly velmi vysoké koncentrace v regionech, které mohou vést k chronické otravě - která je zdraví škodlivá. Abychom předešli tomuto nebezpečí a vyloučili arsen v pitné vodě, byl vyvinut v 90. letech GEH®. Nabízíme našim zákazníkům produkt, který se mnohokrát osvědčil - certifikovaný podle DIN EN 15029 a NSF / ANSI Standard 61.

GEH odstraňuje:

Arsen, Vanad, Uran, Antimon, Zinek, Železo, Olovo, Měď, Molybden, Sirovodík, Fosfát, Silikát

K odstranění těžkých kovů vč. arzenu z vody se často používá chemisorpce na médiu na bázi oxidů a hydroxidů železa, nejčastěji GEH. Filtrační hmota GEH® byla speciálně vyvinuta jako velmi efektivní a ekonomicky účinný sorbent arzenu. Jedná se o čistý, syntetický hydroxid železa s vysokou sorpční schopností.

1 litr GEH odstraní (adsorbuje) maximálně 1 gram arsenu.

Za předpokladu pH nižším než 8 a koncentrace železa a manganu nepřekračující současný hygienický standard odstraní tento filtr maximálně 0,7 g arsenu. Funkčnost filtru může být až několik let od prvého zavodnění, poté je nutná výměna filtrační náplně za novou. Železo a mangan může snížit celkové množství upravené vody do výměny náplně filtru.

Tento filtr odstraňuje i železo a mangan, při odstraňování železa a manganu se musí provádět častá regenerace – proplach filtru (1 – 7 dní dle množství nadlimitních látek a množství odběru vody). 

Filtrační materiál GEH je vysoce výkonný adsorbent na bázi granulovaného hydroxidu železa (Fe(OH)3 a β-FeOOH).

Velmi nízké náklady na provoz

Materiál byl vyvinut na Berlínské univerzitě na katedře Kontroly kvality vody za účelem odstraňování těchto látek z vody, aniž by došlo k ovlivnění kvality upravované vody. Účinně však kromě arsenu odstraňuje i železo, mangan a další kovy. Adsorpční kapacita GEH je závislá na pH a kvalitě surové vody. Vyrábí ho německá firma GEH Wasserchemie GmbH & Co.

Konzumace arsenu prostřednictvím pitné vody může způsobit řadu onemocnění, především u osob, které jsou dlouhodobě vystaveny denní spotřebě vody s obsahem nad 10 µg/l. Filtrační hmota GEH® byla speciálně vyvinuta jako velmi efektivní a ekonomicky účinný sorbent arsenu. Jedná se o čistý, syntetický hydroxid železa s vysokou sorpční schopností.

Před instalací filtru je potřeba filtrační materiál dokonale propláchnout!

Arsen nelze z filtru vypláchnout, zůstává ve filtračním materiálu GEH. Po nasycení filtračního materiálu GEH se musí filtrační materiál zlikvidovat jako nebezpečný odpad!

 

Obsah: 0,7 litru

Rozměr: 250mm x 70 mm

Teplota: < 95 °C

Váha: cca 1 kg

Parametr

Jednotka

GEH

Chemické složení

Fe(OH)3 + ß Fe–O–OH

Velikost částic

mm

0,2–2

Objemová hmotnost

g.cm−3

1,25

Specifický povrch

m2.g−1

250–300

Pracovní oblast pH

5,5–9

Pórovitost zrn

%

72–77

Barva

tmavě hnědá až černá

Popis materiálu

vlhký zrnitý

 

Příklad odstranění

Tab. 4 Rozbor surové vody

Surová voda neupravená

t
[min]

pH

T
[°C]

Zákal
[ZF]

Fe
[mg.l−1]

Mn
[mg.l−1]

As
[µg.l−1]

0

7,01

12,7

12,4

4,47

0,454

26

 

Rozbor po filtraci přes adsorbent GEH

GEH

t
[min]

pH

T
[°C]

Zákal
[ZF]

Fe
[mg.l−1]

Mn
[mg.l−1]

As
[µg.l−1]

2,5

7,08

13,7

2,79

0,16

0,063

1

7

7,05

13,6

1,96

0,16

0,052

1

15

7,3

13,6

2,06

0,16

0,027

< 1