Filtrační a sorpční Zeolit Klinoptilolit 1 - 2,5 mm

Filtrační a sorpční Zeolit Klinoptilolit 1 - 2,5 mm

  • ID: P10229
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 1 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 73 Kč
60 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Tento Zeolit klinoptiolit je vynikající filtrační médium té nejvyšší kvality a může být použito na úpravu pitné vody, bazénové vody a jiných technologiích úpravy vody.

Zeolit Klinoptilolit je čistá přírodní sedimentární hornina která je určena pro fltraci vody nejen v bazénech ale i v domácnostech a firmách. Vynikající filtrační vlastnosti Zeolitu poskytuje minerál Klinoptilolit.

Vyberte si výše zda si chcete objednat po 1 kg nebo po celém balení 20 kg.

 

Tento Zeolit nahrazuje běžný filtrační písek s mnohem lepší účinností.

Funkce zeolitových filtračních a sorpčních materiálů v bazénových a jiných technologiích filtrace a úpravy vody:

- zachycování zákalu a suspendovaných částic 3 - 5 mikronů

- odstraňování nežádoucích amonných iontů

- odstraňování iontů vápníku, hořčíku a dalších kovů

- zachycení nečistot

- absorpce znečisťujících látek

- chemické očištění vody (uvnitř struktury obsahuje ionty vápníku, magnézia a sodíku)

- látka přírodního původu

- zdraví a okolí naprosto neškodná, nevykazující žádné vedlejší účinky

- velikost částic 0,5 až 1,0 mm

- měrný povrch: >20 m2 /g

- hyperfiltrační médium

- když chcete mít vodu vynikající kvality

- pro systémy na úpravu průmyslové a pitné vody

 

20 kg Zeolitu = cca 25 litrů

 

Filtrační médium Zeolit klinoptiolit byl nahrazen za filtrační médium TURBIDEX a ZEO AQUA. Filtrační médium Zeolit klinoptiolit je ještě kvalitnější a vydrží déle.

 

S účinností filtrace v rozmezí 3 až 5 mikronů dosahuje dokonalých výsledků filtrace, což přináší úspory nákladů na chemikálie, filtrační vložky, čištění a životnost membrán atd. Se svým jmenovitým provozním průtokem až 36 m/hod v tlakových filtrech umožňuje dosahovat významných úspor v pořizovacích nákladech na zařízení ve srovnání s tradičními způsoby filtrace, jako např. písek apod. Vynikající čistota vody založená na mechanické filtraci, odstraňují pevné látky pro eliminaci zákalu. Zatížitelnost filtrační náplně je až 1,5 krát vyšší než je tomu u jiných filtračních náplní a až 2,8 krát vyšší než je tomu u pískových filtrů. Z toho vyplývá delší provozní doba s méně častým zpětným proplachem a s vynikající hospodárností. Využitím se dosahuje hmotnosti 50 až 70% nižší než je tomu u jiných filtračních náplní, což přináší výrazné úspory také u dopravních nákladů.

 

Odstraňuje těžké kovy a toxiny, dokáže pohlcovat i radioaktivitu, odbourává zachycený amoniakální dusík (amonium, dusitany, dusičnany), odstraňuje železitost vody a těžké kovy, odstraňuje chlór z vody, změkčuje vodu, neutralizuje pH a navíc je to nejlevnější čistě přírodní vodní filtr.

 

Při použití Zeolitu u bazénové filtrace, dojde ke snížení nutné dávky chloru až o 35%, čímž se sníží  zápach a možnosti podráždění očí a pokožky.

Při použití Zeolitu výrazně snížíte náklady na údržbu vody ve Vašem bazénu, náklady na nákup čistících prostředků - chlór atd. Úspora energií  jako důsledek méně častého praní filtru a nižší zátěže čerpadel. Ušetříte energii spojenou se samotnou funkcí filtru vzhledem k vyšší účinnosti zeolitu jako filtračního materiálu.

V bazénových technologiích se obvykle můžeme setkat se zrnitostí zeolitu 0,5 až 2,5 mm. Z hlediska parametrů filtračního procesu odpovídá 25 kg zeolitu přibližně 35 kg křemenného filtračního písku. Zeolity jsou baleny v pevných papírových nebo igelitových pytlích o hmotnosti 20 - 25 kg.

Čištění zeolitových filtračních náplní se provádí, stejně jako u klasického filtračního křemenného písku, proplachem čistou vodou, kdy se odstraňují zachycené suspenzní nečistoty. Propláchnutí zeolitu je nutné provést i po nasypání nové zeolitové náplně do bazénové filtrace z důvodu odstranění jemného prachu mezi jednotlivými zrny (zeolit samotný je při výrobě 3x odprášen).

Regenerace zeolitu jako ionexu se provede pomocí 10 % roztoku chloridu sodného – propláchnutá zeolitová filtrační náplň se ponechá zhruba 6 až 10 hodin (nejlépe přes noc) ponořená ve zmíněném roztoku a následně se promyje čistou vodou.

Celé balení pytel 20 kg