Filtr Siliphos 20

Filtr Siliphos 20"x4,5" Big Blue proti vodnímu kameni

  • ID: P13081
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 8.5 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 6 399 Kč
5 288 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Filtrační nádoba 20"x4,5" s připojovacími vnitřními závity 1" a 6/4" s klíčem, držákem a s rozebíratelnou filtrační vložkou naplněnou Siliphosem proti usazování vodního kamene, (znovu-plnitelná).

Tento filtr je určen pro bytové domy apod. s velkými průtoky.

Siliphos je určen k ochraně vodovodního rozvodu před usazováním vodního kamene a tvorbě koroze. Je to čirá, sklovitá, omezeně rozpustná látka složená z polyfosforečnanů a křemičitanů v kuličkové podobě.

Siliphos je určen pro pitnou vodu a jeho používání je odsouhlaseno Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Siliphos je vhodný pro měkké až středně tvrdé vody, funguje dobře při tvrdosti vody maximálně do 15 °dH, výjimečně až 20 °dH (2,6 - 3,5 mmol/l).

Použití siliphosu se voda nezměkčí. Voda si zachovává svou tvrdost a minerály, je pouze zabráněno usazování vodního kamene. Tím, že voda není zbavována minerálů které jsou za vznik vodního kamene zodpovědné si voda zachovává pozitivní vliv na lidské zdraví.

Siliphos vytváří na kovovém povrchu mikrofilm, který znemožní vodnímu kameni a korozi usazování. Siliphos nemá pouze protektivní účinek, ale i aktivní, tedy že rozpustí i již existující nánosy vodního kamene – úplně vyčistí kovový povrch rozvodů vody (topné spirály u pračky, myčky, bojleru, konvice atd.). Tímto efektem se výrazně prodlužuje živostnost topných těles a zařízení. V případě měkké vody zabraňuje přístupu kyslíku a tím zastavuje korozi.

Tento filtr je nejvhodnější pro rodinné domy nebo pro jiné budovy kde je potřebná ochrana vodovodního systému před vodním kamenem.

Spotřeba Siliphosu je velice nízká, náhradní náplň 1 kg siliphosu stačí pro ošetření cca 400 000 litrů vody (400 m3). Běžná spotřeba vody čtyřčlenné domácnosti za rok je přitom cca 160 m3.

Připojení: vnitřní závit 1" nebo 6/4" mosazná vložka (Rozměr připojení si vyberte výše)

Produktivita - průtok: do 90 Ltr./min

Max tlak: 6,0 baru

Teplota: 2 - 40 °C

Výška: 615 mm

Šířka: 195 mm