Filtr GEYSER ARAGON 2

Filtr GEYSER ARAGON 2

 • ID: P10883
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
 • Hmotnost: 2 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 2 016 Kč
1 666 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Filtrační nádoba 10" s držákem, klíčem a s filtrační vložkou ARAGON 2 na čištění vody od tvrdosti, mechanických nečistot, chloru, železa, manganu, mědi, těžkých kovů, organických sloučenin, zákalu a barvy.

Aragon-2: inovativní řešení pro efektivní čištění extra tvrdé vody z vodovodu!
Aragon-2 je navržen pro efektivní čištění a změkčení vody z vodovodu s vysokým obsahem solí tvrdosti 15°dH »a více.

Nabízíme vám patentovanou technologii společnosti Geyser.

Filtr se instaluje na hlavní přívod vody, za vodoměr, případně za vodárnu, za tlakový spínač a za tlakový zásobník, nikdy ne před!!!

Rozměr: 350 x 130 mm

Připojení: vnitřní závit 1/4", 1/2", 3/4", 1" mosazná vložka (Rozměr připojení si vyberte výše, 1/4" je plastový závit a nižší cena než u ostatních)

Kapacita: 7 m3 dle čistoty vstupní vody

Produktivita - výkon: <5 l/min

Teplota: 4 - 40 °С.

 

Vlastnosti filtrační vložky:

 • Životnost: 7000 litrů
 • Produktivita: <5 l/min
 • Teplota: 4… 40 °С
 • Typ vody: tvrdá
 • Rozměr: 10" (250 x 73 mm)

 

Výhody materiálu Aragon-2

Patentovaný materiál Aragon-2 je inovace představená odborníky značky GEYSER a na světě v současnosti nic podobného neexistuje.
Aragon-2 je modifikace základního materiálu Aragon s přídavkem iontoměničové pryskyřice. Integrace iontoměničové pryskyřice umožňuje zvýšit kapacitu odstranění tvrdosti soli 5krát (ve srovnání s aragonskou kazetou). Kromě toho Aragon-2, stejně jako základní materiál Aragon, provádí mechanické a absorpční čištění počáteční tekutiny, díky čemuž je voda z vodovodu vhodná k pití a vaření bez varu.

Vlastnosti kazety Aragon-2:

 • Mikroglobulární struktura - je tvořena během syntézy polymerů globulárního prostoru. Vyznačuje se vysokou porozitou a odolností vůči mechanickým vlivům. Aktivní skupiny na povrchu krvinek jsou zodpovědné za iontovou výměnu.
 • Tři filtrační metody:

          o Mechanické - všechny částice nad póry materiálu jsou odstraněny na povrchu, aniž by pronikly do struktury Aragonie.

          o Sorpce a iontová výměna - dochází, když počáteční voda prochází kanály plynule s hustotou gradientu. Velikost pórů se pohybuje od 0,01 do 3,5 um. V důsledku filtrace se odstraní mikročástice mechanických nečistot, kationtů a aniontů těžkých toxických kovů, chloru, organických sloučenin a radionuklidů. Obsah hořečnatých a vápenatých solí je také snížen na optimální úroveň.

 • Iontoměničová pryskyřice zvyšuje kapacitu materiálu 5krát, což přispívá k účinnějšímu odstranění "solí tvrdosti". Částice pryskyřice jsou zadržovány mechanickými a elektrokinetickými vazbami. Ještě účinnějším způsobem se odstraní rez, mikročástice koloidního železa, mangan, kadmium, olovo atd.
 • Anti-přísada zaručuje, že nečistoty, které jsou zadrženy ve složitých labyrintech struktury aragonského materiálu, nevstoupí do vyčištěné vody po celou dobu používání kazety.
 • Vlastní indikace Snížení tlaku vody varuje, že je třeba kazetu vyměnit. Kvalita čištění však zůstává stejná.
 • Reakce „koloidního stříbra“ - složitý proces, který umožňuje integraci stříbra ve formě materiálu stálé přítomnosti a poskytuje bakteriostatický účinek během filtračního procesu.
 • Kvazi - změkčení - účinek změny struktury "solí tvrdosti" při převodu vápenatých solí z formy kalcitu na formu aragonitu. Aragonit mající poréznější a vysoce rozvinutý povrch, nepřilne k topným prvkům a je snadno z povrchu odstraněn. Forma aragonitových solí je lépe absorbována lidským organismem, snižuje celkovou zátěž ledvin a snižuje riziko tvorby kamene. V přírodě je voda nasycená přírodním aragonitem na jednom místě na světě - ve známém lázeňském městě Karlovy Vary (Česká republika). Výzkum provedený na vídeňské univerzitě potvrdil, že když je voda čištěna materiálem Aragon, objeví se tento kvaziklidňující účinek.
 • Regenerace kazety: když je životnost kazety vyčerpaná, můžete ji obnovit doma. Tato jednoduchá operace zcela vyčistí a obnoví původní funkčnost kazety. Je to skvělá úspora! Neměli byste neustále kupovat nové kazety. Kazeta může být regenerována třikrát. Poté se doporučuje ji vyměnit. Podrobnosti o regeneraci jsou uvedeny v příslušných pokynech pro kazety. 

Technické vlastnosti filtru

Kazeta Aragón-2 je navržena tak, aby doplňovala filtry GEYSER 1UZ, GEYSER LUX a další systémy standardu 10SL (Slim Line). Kapacita filtru je až 7 000 litrů (v závislosti na úrovni tvrdosti vody a podmínkách použití). Domácí regenerace umožňuje prodloužit životnost filtru bez snížení kvality čištění. Kazeta může projít až 3 regeneracemi, což výrazně snižuje náklady na použití. 

Mechanické čištění a výměna vložky

(pokud je ve standardním vybavení nebo bylo dodatečně namontováno)

Pomocí klíče odšroubujte kryt s aragonskou kazetou (ze standardního vybavení) a vyjměte kazetu. Vylijte z ní vodu, očistěte její vnější povrch měkkým kartáčem pod proudem vody.

Pomocí klíče ve spodní části odšroubujte spodní část z patrony (obr.1) a vyjměte použitou vložku (obr.2).

Sejměte víčko z nové vložky a vložte ji otevřenou stranou nahoru. Zašroubujte spodní ventil. Sestavte filtr v obráceném pořadí a promývejte jej 1-2 minuty.

Když je kazeta Aragon vyměněna, měla by být vložka „B“ vyjmuta z použité kazety a vložena do nové kazety (obr. 3).

Regulace Aragonie

Odstraňování tvrdých solí z patrony Aragon 2 (po mechanickém očištění)

Nalijte 40 g kyseliny citronové, 30 g (2 čajové lžičky) jedlé sody a 1 l vody do zadržovací kapacity 1,5–2 l. Voda by měla být nalita pomalu, aby se zabránilo pěnění (emise oxidu uhličitého).

Nainstalujte kazetu do pouzdra a naplňte pouzdro solným roztokem až po jeho vrchol (cca 0,6 l). Nechte působit 8–10 hodin. Poté opatrně vyjměte kazetu z pouzdra a nechte roztok soli vytéct ven. Vložte ji do mycí misky a přes závit se závitem nalijte 3,0 l roztoku, poté jej nechte úplně vytéct.

Odstraňování tvrdých solí z Aragonie 2

Zbytky roztoku vymyjte ze zásobníku ve dvou krocích. Nejprve nalijte 3 l vody do horní části zásobníku skrz její závitové hrdlo po částech. Poté si zabalte hrdlo přebalem a připevněte jej elastickou nebo šňůrkou. Otočte kazetu dnem vzhůru a odšroubujte spodní ventil pomocí odpovídajícího klíče. Vložte ji do kuchyňského dřezu ve stejné váze svisle a nalijte do ní další 3 litry vody, jak bylo uvedeno. Sundejte přebal a vraťte spodní ventil na své místo. Sestavte filtr v obráceném pořadí, otevřete vodovodní kohoutek a promývejte filtr s 1-1,5 l / min. po dobu 3 minut.

Odstraňování železa a těžkých kovů z kazet Aragon S a Aragon

(po jejich mechanickém očištění)

Do smaltovaného nebo skleněného nádobí připravte 3 litry 3% roztoku kyseliny citronové (30 g nebo 2 čajové lžičky v 1 litru vody).

Vložte kazetu Aragon do kuchyňského dřezu nebo do přidržovací kapacity a tento roztok nalévejte po částech hrdlem kazety, dokud nebude výstupní roztok průhledný. Poté naplňte kazetu čistou vodou a nechte ji odtéct.

Připravte 0,6 litru 2% roztoku sody (1 čajová lžička v 0,6 litru vody). Nainstalujte kazetu do krytu a naplňte kryt roztokem až na vrchol. Za hodinu vylijte roztok a sestavte filtr v obráceném pořadí, otevřete vodovodní kohoutek a promývejte filtr po dobu 5 minut. Filtr je připraven k provozu.