Detektor úniku vody s bezdrátovým senzorem

  • ID: P13039
Dostupnost: Skladem (1 ks)
  • Hmotnost: 1 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

3 594 Kč
2 970 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Společnost Runluck uvedla na trh nové vlastní ochranné zařízení proti úniku vody – bezdrátový automatický uzavírací ventil, který se skládá z hlavního regulačního ventilu (elektrický kulový ventil s keramickým tvrdým těsněním), bezdrátového přijímacího ovladače a bezdrátového detektoru úniku vody.


Princip: umístěte bezdrátový detektor úniku vody na místo, kde je snadné se vody dotknout. Když se sonda bezdrátového detektoru úniku vody dotkne vody, vyšle signál do hlavního regulačního ventilu a hlavní regulační ventil po přijetí signálu rychle uzavře a přeruší zdroj vody.

◎ Hlavní regulační ventil F104E využívá kulový ventil s keramickým jádrem s lehkým točivým momentem, který se snadno otevírá a zavírá, s malým průtokovým odporem a spolehlivým těsněním.

◎ Bezdrátový detektor úniku vody F104F má vodotěsný kryt, lze jej bezdrátově uspořádat, monitorovat únik vody na více místech, dálkové snímání, snadno se používá a 24 hodin denně chrání bezpečnost úniku vody.


Hlavní regulační ventil se instaluje na hlavní potrubí přívodu vody a bezdrátový detektor úniku vody lze umístit do kuchyně, koupelny, místnosti s vybavením, na balkon a do dalších nízko položených prostor s vodovodním potrubím a jiných vodovodních zařízení z důvodu úniku vody.

Když dojde k úniku vody v domácnosti a voda na zemi přeteče sondu bezdrátového ponorného detektoru vody, kontrolka bezdrátového detektoru bliká (maximálně 10 sekund), hlavní regulační ventil přijme signál a rychle přepne kulový kohout do uzavřeného stavu, aby se zabránilo dalšímu úniku vody způsobujícímu ztráty. Následně kontrolka bezdrátového detektoru ponoření do vody rychle zablikala a bzučák pokračoval v alarmu, což vybízelo k vyřešení problému s únikem vody.

Po vyřešení problému s únikem vody musí uživatelé vyčistit a vysušit bezdrátový detektor ponoření do vody, poté stiskněte a podržte tlačítko „Switch/Select“ na hlavním ovládacím ventilu, aby se hlavní ovládací ventil přepnul do otevřeného stavu, zelená kontrolka „On“ svítí vždy, bzučák se spustí a nadále monitoruje skrytá nebezpečí úniku vody v celém domě.

Bezdrátový detektor ponoření do vody přenáší signály bezdrátově a signál lze přenášet hladce a dálkově snímaný s výjimkou prostoru izolovaného od signálů, jako jsou těžké nosné zdi, uzavřené kovové prostory a silné magnetické interference.

Hlavní regulační ventil podporuje až 5 kusů bezdrátových detektorů (tovární standard je s 1 kusem), které mohou monitorovat skrytá místa úniku vody v celém domě.

Hlavní regulační ventil má vestavěnou velkokapacitní dobíjecí lithiovou baterii. Po úplném nabití baterie vydrží v případě výpadku proudu 24 hodin. Bezdrátový detektor úniku vody je napájen suchou baterií 12V/23A a má výdrž baterie až 420 dní.

※Lithiové baterie mají určitý životní cyklus pro nabíjení a vybíjení. Doporučuje se je vyměnit každé 2 roky; údaje o 420denní životnosti baterie jsou výsledkem výpočtů laboratorních testů. Životnost baterie ovlivní faktory prostředí, jako je teplota a vlhkost v místě použití. Doporučuje se jej vyměnit jednou ročně.

Když je výkon bezdrátového detektoru nízký, odpovídající indikátor na hlavním ovládacím ventilu pomalu bliká a bzučák se spustí, aby uživateli připomněl, že je třeba vyměnit baterii. Po výměně baterie je alarm vymazán.

Hlavní regulační ventil využívá keramický kulový ventil s tvrdým těsněním, točivý moment je pouze 1/10 tradičního kulového ventilu, snadno se otevírá a zavírá a téměř neovlivňuje tlak vody. Byl testován Národním střediskem pro dohled a kontrolu kvality ventilů (Zhejiang), 1 milionkrát otevření a zavření bez úniku, spolehlivé těsnění; tělo ventilu je vyrobeno z vysoce kvalitní mosazi a vstup a výstup vody jsou spojeny závitovým připojením G3/4 a převlečnou maticí, která se snadno instaluje.

Detektor ponoření do vody je malých rozměrů a lze jej umístit do rohů netěsných míst jako jsou kuchyně, koupelny, balkony atd. Nezabírá vůbec žádné místo. Bílý vzhled celého těla lze dobře začlenit do bytové dekorace.


Důležité informace: Hlavní regulační ventil by neměl být instalován v uzavřených prostorách, kde je signál izolován, jako jsou silné nosné stěny, kovové skříně a místa s magnetickým rušením. Kvůli těmto prostorům spolu hlavní řídicí ventil a bezdrátový snímač vody nebudou komunikovat. Před instalací zkontrolujte spojení a sílu signálu zkratováním pólů bezdrátových čidel!


Součástí balení je: 1x hlavní regulační ventil, 1x detektor úniku vody (čidlo), 1x trafo 230V / DC12V, 1x baterie LRV08, 2x těsnění a návod v angličtině.


Připojení: 3/4", z jedné strany vnější závit, z druhé strany vnitřní závit s převlečnou maticí

Rozměr mosazného připojení, celková délka se závity 85 mm

Rozměr čidla, průměr 72 mm a výška 31 mm

Nominální průtok: 2,5 m3/h

Maximální průtok: 5,0 m3/h