• -65%
Chlorinátor k dezinfekci

Chlorinátor k dezinfekci

  • ID: P10963
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 0.4 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

998 Kč
2 875 Kč
825 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Chlor Active CL2 - výroba chloru s titanovou elektrodou.

Chlorinátor je zařízení určené pro dezinfekci filtračního lože automatických změkčovacích filtrů nebo jiných náplňových filtrů, které se používají pro úpravu pitné vody v domácnostech, gastronomii, zdravotnictví apod. Pravidelná dezinfekce se doporučuje, aby se předešlo množení bakterií ve filtračním loži.

Přístroj pracuje na principu elektrolýzy. Slaná voda prochází elektrodami, přičemž dochází ke štěpení molekul soli – chloridu sodného NaCl. Při tomto procesu je vyráběn plynný chlor, kterým je pravidelně během každé regenerace dezinfikováno filtrační lože automatického náplňového filtru. Zbytky chloru jsou dokonale odstraněny na konci regenerace ve fázi výplachu.

Dezinfekční proces řídí ovládací ventil automatického filtru - inicializuje elektrolýzu pouze během nasávání solného roztoku. Jakmile přestane téct přes elektrody solný roztok, elektrolytický proces je automaticky ukončen.


Návod:

Připojte sondu k sacímu potrubí solanky vašeho změkčovače či odželezovače vody. Zkontrolujte, kolik litrů pryskyřice je obsaženo ve filtru (viz návod k použití změkčovače, odželezovače), nastavuje se podle množství litrů tolik minut. Ujistěte se, že je elektrická zástrčka generátoru odpojena. Na generátoru je nastavení na malý plochý šroubovák, který se reguluje ve směru hodinových ručiček od 1 do 70 minut časovače. Každá naprogramovaná minuta je schopna vydezinfikovat 1 litr pryskyřice. Montáž je velmi jednoduchá.

 
Jak to funguje:
Během regenerace filtr nasává solanku, systém pozná průchod solného roztoku a aktivuje elektrolýzu NaCl po dobu nastavenou přímo na sondě. Na konci této doby generátor nic nedělá po dobu 4 hodin (ignoruje možný průchod solného roztoku). Po 4 hodinách je systém připraven znovu dezinfikovat pryskyřice. Zelená kontrolka označuje systém v připravenosti, žlutá kontrolka označuje systém v dezinfekci.

Součástí je vše na připojení k hadičce 3/8" (10 mm)