Automatický změkčovač vody Kabinet 3v1 Compact Duplex 7

Automatický změkčovač vody Kabinet 3v1 Compact Duplex 7

  • ID: P13058
Dostupnost: Skladem (1 ks)
  • Hmotnost: 12 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

17 787 Kč
14 700 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Duplexní změkčovač vody s plně automatickým řízením procesu změkčování vody a regeneraci filtrační hmoty. Díky svým kompaktním rozměrům je toto zařízení vhodné pro úpravu vody v domácnosti. Jedná se provedení typu mini kabinet DUPLEX, které nemá zvlášť nádrž na regenerační tabletovanou sůl, pomocí níž se regeneruje filtrační katex ve změkčovači. Životnost filtrační hmoty katex je v tomto případě až okolo 10 let. 

Účinnost změkčení vody je 100% s výstupem 0°D. Zařízení umožňuje nastavení vyšší požadované hodnoty výstupní tvrdosti pomocí vestavěného regulátoru tvrdosti vody (by-passu). 

Díky kompaktním rozměrům je umístění změkčovače vody prostorově nenáročné. Odstraněním vápenatých iontů z vody se eliminuje tvorba vodního kamene v domácích spotřebičích, na vodovodních bateriích i v celém vodovodním řadu. V zařízení se nachází speciální změkčovací směs katex (není nutné ji doplňovat), která se regeneruje pomocí čisté tabletové soli. Princip fungování úpravny je založen na iontovýměně částic vápníku a hořčíku za sodík.

 

Výhody změkčené vody

Voda bez vodního kamene nezpůsobuje zarůstání domácích spotřebičů a zařízení pro ohřev vody.

Úspora energie při ohřevu vody.

Prodloužení životnosti připojených zařízení (pračka, myčka, konvektomat, bojler, rychlovarná konvice, karma apod.)

Nižší náklady na prací a čistící prostředky.

Kladný vliv na zdravé vlasy a pokožku.

Úspora za prostředky odstraňující tvrdost vody (Calgon apod.)

 

 DUPLEX = nepřetržitý provoz, funguje i při regeneraci směsi

 

Informace o produktu 

Výška x šířka x hloubka: 462 x 465 x 263 mm
Váha (bez vody): 12 kg

Objem změkčovací směsi: 2x 3,5 l

Optimální průtok: 0,6 m3/h

Max. průtok: 2,0 m3 / hod
Pracovní tlak: 2,0 – 6,0 bar
Pracovní teplota vody: 4 – 50°C
Elektrické napájení (vstup-výstup): 220V - 12V / 50 Hz - 1500 mA
Připojení: 3/4" (vnější závit)
Odpadní hadice: 1/4" 

Kapacita solankové nádrže: 3 kg
Spotřeba soli na regeneraci: cca. 0,5kg
Spotřeba vody na regeneraci: cca. 20 - 30 l
Ovládání: elektronické/digitální displej


Při tvrdosti 1°dH upraví 14 m3 vody mezi dvěma regeneracemi.


Jak vybrat optimální změkčovač:

1. Je důležité znát tvrdost vody kterou chceme změkčovat. Pokud jsme napojeni na vodovodní řad, zjistíme tvrdost vody i jiné parametry vody na internetu, např. středočeské vodárny a.s. www.svaz.cz (http://www.svas.cz/vse-o-vode/pitna-voda/kvalita-vody/prehled-obci-podle-vodovodu-kvalita-a-tvrdost/ Pokud ale máme studnu či vrt, je možno si zjistit tvrdost vody, např. lakmusovými papírky na tvrdost, či kapkami na tvrdost, lze koupit u nás na e-shopu, nebo např. v akvaristice. Doporučujeme si ale nechat udělat rozbor vody (také děláme rozbory vody) na fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele, jelikož voda nemusí být jen tvrdá, ale může obsahovat i jiné fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele které nejsou vhodné pro pitnou vodu, nebo ani vodu užitkovou!

2. Je důležité vědět, jaký máme asi průměrný denní odběr vody (průměr na osobu a den je cca 150 litrů). Pokud máte zahradu a zaléváte, je vhodné a pokud je to možné, vodu na zahradu neupravovat, ušetří se tím spotřeba soli potřebná k regeneraci.

Podle tvrdosti vody a denní spotřeby vody vypočítáme jaký je vhodný změkčovač vody. Změkčovač by měl regenerovat maximálně 1x za den, doporučujeme ale aby regeneroval po několika dnech, např. cca po týdnu, prodlužuje se tím i životnost řídícího ventilu a filtrační náplně (katexu). 

Přepočet tvrdosti: 1 mmol = 5,6 °dH. 

Doporučené hodnoty tvrdosti vody (vápník a hořčík), pro pitnou vodu z důvodu optimálního množství vápníku a hořčíku doporučené pro lidský organismus je 2 - 3,5 mmol/l (11,2 - 19,3 °dH).

U změkčovače lze nastavit optimální tvrdost upravené - změkčené vody, případně se dá vápník a hořčík doplňovat filtry s polo-vypáleným dolomitem.  


Výpočet nastavení po kolika m3 bude změkčovač regenerovat: množství náplně filtru vynásobíme vždy čtyřmi a to celé vydělíme tvrdostí vody v °dH. Výsledek = po kolika m3 bude změkčovač regenerovat. Je potřeba počítat s rezervou při odložené regeneraci a s vodou která při posledním rychlém výplachu odteče do odpadu, rezerva je cca mínus 10 - 20 % (u duplexního změkčovače max 5%), záleží také na množství denního odběru vody.


Příklad výpočtu: změkčovač s 3,5 litry filtrační náplně a tvrdost vody 15°dH.

3,5 x 4 : 15 = 0,93 m3, mínus rezerva cca 5 % = 0,88 m3

Při 4 osobách v domácnosti a průměrné spotřebě 600 litrů denně:

0,8 : 0,6 = 8 změkčovač bude tedy regenerovat po cca 1,5 dnech.

 

Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

Na veškeré objednávky s montáží od nás lze uplatnit sníženou sazbu DPH 12%v souladu s ustanovením §48 zákona č. 235/2004 sb. o DPH.

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme. Všechny filtry a změkčovače sestavíme na přání zákazníka, vše se dá různě kombinovat.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Tel.: +420 724 345 402

E-mail: info@upravvodu.cz