Automatický změkčovač vody BlueSoft Duplex 1665-125

Kód: P10252
Akce
Neohodnoceno
Značka: Upravvodu.cz
155 879 Kč –7 %
Automatický změkčovač vody BlueSoft Duplex 1665-125
155 879 Kč –7 % 143 748 Kč 118 800 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Změkčovač vody Duplex 1665-125 je vhodný hlavně tam kde nemůže být přerušen odběr změkčené vody.

Jsou to dva propojené změkčovací filtry + nádoba na sůl (tento změkčovač je určen tam kde je neustalý odběr vody, voda teče stále měkká, buď na jeden, nebo druhý změkčovací filtr, filtry se stále střídají, přes jeden teče změkčená voda a druhý mezitím regeneruje, nebo je v záloze).

Doba mezi regeneracemi musí být minimálně několik hodin, nejlépe 24 hodin aby se stačila opět rozpustit sůl a vznikl 100 % solný roztok - solanka.

Při tvrdosti 1°dH upraví 1000 m3 vody na obě láhve při jedné regeneraci.

Prodloužená záruka 3 roky.

Jak vybrat optimální změkčovač:

1. Je důležité znát tvrdost vody kterou chceme změkčovat. Pokud jsme napojeni na vodovodní řad, zjistíme tvrdost vody i jiné parametry vody na internetu, např. středočeské vodárny a.s. www.svaz.cz (http://www.svas.cz/vse-o-vode/pitna-voda/kvalita-vody/prehled-obci-podle-vodovodu-kvalita-a-tvrdost/ Pokud ale máme studnu či vrt, je možno si zjistit tvrdost vody, např. lakmusovými papírky na tvrdost, či kapkami na tvrdost, lze koupit u nás na e-shopu, nebo např. v akvaristice. Doporučujeme si ale nechat udělat rozbor vody (také děláme rozbory vody) na fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele, jelikož voda nemusí být jen tvrdá, ale může obsahovat i jiné fyzikální, chemické a mikrobiologické ukazatele které nejsou vhodné pro pitnou vodu, nebo ani vodu užitkovou!

2. Je důležité vědět, jaký máme asi průměrný denní odběr vody (průměr na osobu a den je cca 100 - 150 litrů). Pokud máte zahradu a zaléváte, je vhodné a pokud je to možné, vodu na zahradu neupravovat, ušetří se tím spotřeba soli potřebná k regeneraci. 

Podle tvrdosti vody a denní spotřeby vody vypočítáme jaký je vhodný změkčovač vody. Změkčovač by měl regenerovat maximálně 1x za den, doporučujeme ale aby regeneroval po několika dnech, např. cca po týdnu, prodlužuje se tím i životnost řídícího ventilu a filtrační náplně (katexu). 

Přepočet tvrdosti: 1 mmol = 5,6 °dH. 

Doporučené hodnoty tvrdosti vody (vápník a hořčík), pro pitnou vodu z důvodu optimálního množství vápníku a hořčíku doporučené pro lidský organismus je 2 - 3,5 mmol/l (11,2 - 19,3 °dH).

U změkčovače lze nastavit optimální tvrdost upravené - změkčené vody přidáním By-passu RX-F70A-1 (č. produktu 732). Při instalovaném By-passu, lze celý změkčovač odstavit a voda nadále teče pouze přes By-pass neupravená.

Regenerace má 4 cykly:

1. Zpětný výplach (nečistoty se vyplachují do odpadu. Čas dle velikosti filtru 2 - 20 minut)

2. Nasávání solného roztoku z nádoby na sůl pro regeneraci náplně filtru (Čas nasávání dle velikosti filtru 30 - 60 minut)

3. Napouštění nové vody do nádoby na sůl na příští regeneraci (Čas napouštění se nastaví dle velikosti filtru a dle potřebného množství 1 - 20 minut)

4. Rychlí výplach (usazení náplně filtru a výplach soli do odpadu. Čas dle velikosti filtru 2 - 20 minut)

Regenerace je: znovuobnovení filtrační-změkčovací schopnosti filtrační náplně pro další nastavené množství upravené vody mezi regeneracemi. Množství upravené vody se nastaví v MENU řídícího ventilu podle celkové tvrdosti vstupní vody, příklad výpočtu níže). 

Výpočet nastavení po kolika m3 bude změkčovač regenerovat: množství náplně filtru vynásobíme vždy čtyřmi a to celé vydělíme tvrdostí vody v °dH. Výsledek = po kolika m3 bude změkčovač regenerovat. Je potřeba počítat s rezervou s vodou (slanou) která při posledním rychlém výplachu odteče do odpadu, rezerva je cca mínus 5 %, záleží na velikosti filtru, je to cca 3 - 5 litrů vody do odpadu na jeden litr filtrační náplně.

Příklad výpočtu: změkčovač s 20 litry filtrační náplně (např. změkčovač 835-20) a tvrdost vody 15°dH.

20 x 4 : 15 = 5,333 m3, rezerva např. 5 % na odpadní vodu při regeneraci 5,333 - 5 % = 5,1 m3

Při průměrné spotřebě např. 800 litrů denně:

5,1 : 0,8 = 6,375 změkčovač bude tedy regenerovat po cca 6 dnech.

U změkčovače je nastavena okamžitá regenerace, to znamená že okamžitě po odběru nastaveného množství vody se spustí regenerace a změkčovač se přepne na druhou láhev.

Změkčovač je osazen velmi kvalitním a spolehlivým plně automatickým duplexním digitálním řídícím ventilem RX73A. Regenerace trvá cca 40 - 90 minut, podle velikosti filtru.

U řídícího ventilu se nastavuje množství litrů (nebo m3, nebo galonů) po kterých řídící ventil spustí automaticky regeneraci. Množství po kterém spustí regeneraci se vypočítá a nastaví podle vstupní tvrdosti vody (přepočet tvrdosti: 1 mmol = 5,6 °dH).

Veškeré procesy včetně úsporné regenerace zajišťují inteligentní řídící ventily RX. Veškerá obsluha spočívá pouze v občasné kontrole řídícího ventilu, zda se odpočítává množství m3 vody do regenerace a stav regenerační tabletové soli v nádobě a její případné doplnění. Četnost doplňování soli je přímo úměrná spotřebě vody, tvrdosti vstupní vody a průměrně je tato činnost potřeba jen párkrát do roka.

Před tento automatický filtr doporučujeme instalovat filtr na mechanické nečistoty s porezitou 5 - 100 mikronů na ochranu řídícího ventilu.

Snížení tvrdosti vody Vám zajistí optimální funkčnost, ušetří elektřinu a prodlouží životnost všech zařízení.

 

Parametry:

Výška: 190 cm

šířka: 85 - 95 cm

hloubka: 74 cm

Obsah katexové náplně: 2x 125 litrů

Tlaková nádoba změkčovacího filtru: 16" x 65" (41 cm x 165 cm)

Spotřeba soli: 16 kg

Nádoba na sůl: 1275x740x740 mm - 350 litrů

Pracovní tlak: 2 - 6 barů

Napětí: 230V / 50 Hz / 5W

Pracovní teplota: 1 - 40 °C

Maximální možný průtok: 3,5 m3/h

Průměr hrdla na tlakové láhvi: 2,5" (6,35 cm)

Typ řídící jednotky: objemová i časová

Přepočet tvrdosti: 1 mmol = 5,6 °dH

Změkčovač je osazen automatickou digitální řídící jednotkou RX73

Rozdíl tlaku vstupní a výstupní vody: 0,1 - 0,3 barů dle velikosti filtru

Typ řídící jednotky: RX 73 digitální, objemová i časová (ukazuje kolik zbývá litrů do regenerace, momentální průtok a kolik je hodin. V případě poruchy řídící jednotka pípá a ukazuje error - chyba).

 

Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

Na veškeré objednávky s montáží od nás lze uplatnit sníženou sazbu DPH 15% v souladu s ustanovením §48 zákona č. 235/2004 sb. o DPH.

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme. Všechny filtry a změkčovače sestavíme na přání zákazníka, vše se dá různě kombinovat.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na vše nabízíme prodlouženou záruku v trvání tří let zcela zdarma.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Tel.: +420 724 345 402

E-mail: info@upravvodu.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčovače vody Duplex-dvojité
Hmotnost: 260 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: