Australský filtrační zeolit ZeoPure 0,5-1,2mm

  • ID: P12802
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)

Naprostá jednička mezi filtračními zeolity!

  • Hmotnost: 1 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 107 Kč
88 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Australský filtrační zeolit ZeoPure je absolutně nejkvalitnější typ filtrační náplně pro vysoce účinné tlakové filtrace a je to nejlepší filtrační zeolit na světě

  • Nejkvalitnější filtrační médium pro úpravu: pitné vody, vody v bazénech a vířivkách.
  • Doporučeno pro dětské bazény a alergiky. 
  • Snižuje podráždění kůže a očí
  • Snižuje chlórový zápach
  • Snížuje dávkování chemie o 50%
  • Vysoce čistá voda se zákalem pod 0,1 NTU
  • Křišťálově čistá voda bez flokulantů (nedoporučuje se používat)
  • Snižuje tvorby chloraminů
  • O 30% lehčí než písek
  • Jako jediný zeolit nepodporuje růst bakterií
  • Jediný certifikovaný zeolit v Evropě, Testováno ve SZÚ Praha

  • Výše si vyberte variantu balení po 1kg nebo po 15kg.

  • Detailní popis produktu

    Australský zeolit ZeoPure je specifický typ zeolitu s vysokým obsahem Mordenitu, který dodává velmi vysokou tvrdost podobnou křemičitému písku okolo 7 Mohs! (běžné zeolity jsou měkké s tvrdostí pouze okolo 3 Mohs). ZeoPure má oproti běžným typům zeolitům jen velmi malé póry a to 10-20x menší než běžné zeolity. Právě velikost pórů hraje důležitou roli při zpětném čištění. V případě běžných zeolitů, které mají velké póry není možné dokonalé čištění. ZeoPure díky své povrchové struktůře a specifické zrnitosti dosahuje filtrační účinnosti okolo 0,1 NTU jak v jednovrstvých, tak ve vícevrstvých filtrech. 

    ZeoPure® má velice odlišnou strukturu s mikro póry okolo 50 nm oproti běžným Evropským zeolitům, které mají póry okolo 1000-1500 nm. Adsorbuje amoniak a těžké kovy z vody. Mikroporézní strukturální povrch ZeoPure je jako jediný typ zeolitu antibakteriální (myšleno nezachytává ve své struktuře mikroby a nepodporuje jejich růst) ZeoPure má několikanásobně větší filtrační plochu BET (1 kg  ZeoPure = 2,5 fotbalové hřiště), takže jeho plocha je asi 100 krát větší než písek a 200 krát větší než sklo.

    ZeoPure je přímou náhradou za filtrační písek. 

    ZeoPure má výjimečnou tvrdost 7 (stupnice tvrdosti, stejně jako křemičitý písek) a jeho životnost je 3 - 5 let v závislotsti na rychlosti a době filtrace.

    Pozor - Evropské Zeolity (šedo zelené barvy) jsou velmi měkké a to pouze 2 Mohs (stupnice tvrdosti) s extra velkými póry, které nelze zpětným proplachem vyčistit a nejsou vhodné pro filtraci bazénů a jsou zaměňovány!

    Aplikační doporučení:

    Při nové aplikaci filtračního média nechte ZeoPure nasytit vodou cca 30-120 minut dle velikosti filtru. Proveďte zpětný proplach a zafiltrování!!!

    Nedoporučuje se používat běžné koagulanty a flokulanty. Informujte se u našich techniků.

    Doporučené hodnoty vody pH: 6,5 - 7,5

    Regenerace: Regenerace nebo čištění je závislé na kvalitě vody a použití ZeoPure. Pokud se ZeoPure používá jako iontoměnič (adsorbce např. amonných iontů) se regenerace provádí pomocí 10% roztoku NaCl Chlorid sodný (sůl) POZÓR SŮL NESMÍ OBSAHOVAT JÓD!!! Nejvhodnější sůl je kamenná, do myčky nebo pro změkčovače vody.

    Pokud se ZeoPure používá v bazénech s tvrdou vodou, je nutné po sezóně odstranit nashromážděné vápenaté usazeniny pomocí čističe ZFC.

    Vždy po ukončení sezóny se též doporučuje dezinfekce všech typů filtrů ač se jedná o písek, sklo, nebo ZeoPure.

    Odstranění těžkých kovů:

    Adsorpce těžkých kovů zeolity je do značné míry analogická s odstraňováním amoniaku. Jednotlivé dynamické adsorpční kapacity pro různé těžké kovy jsou:

    Fe 2+ 1,0 meq / g 

    Zn 2+ 1,1 meq / g

    Ni 2+ 1,0 meq / g

    Cd 2+ 1,0 meq / g

    Pb 2+ 1,2 meq / g 

    Cu 2+ 1,0 meq / g

    Balení 15 Kg odpovídá 20 Kg filtračnímu písku.

    Doporučená zrnitost pro váš filtr:

    Jednovrstvé domácí filtry ..... 0,5 - 1,2 mm, popřípadě 0,5 - 2,2 mm

    Více vrstvé komerční filtry ..... 1,2 - 2,4 mm plus 0,5 - 1,2 mm

    Testováno a schváleno Státním Zdravotním Ústavě v Praze pro úpravu pitné vody dle vyhlášky 409/2005 a bazénové vody dle vyhlášky 238/2011.