Domácí reverzní osmóza 75 GPD šestistupňová s čerpadlem a mineralizací

  • ID: P10124
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 14.5 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 8 954 Kč
7 400 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Reverzní osmóza 75 GPD se šestistupňovou filtrací, navíc s mineralizátorem který do upravené vody dodá potřebné minerály, zvýší pH a s posilovacím čerpadlem.

Reverzní osmóza vznikla dlouholetým odborným zkoumáním a vylepšováním poznatků o úpravě pitné vody. Při navrhování této reverzní osmózy byly použity ty nejmodernější technologie pro filtraci vody spolu s ekologickým přístupem. 

Zdraví a reverzní osmóza:

Při filtraci osmotickou membránou voda projde tak malé filtrační póry, že je prakticky zbavena veškerého znečištění, které se v ní nachází. Takto upravená voda se stává čistou a po příchodu do organismu začne na sebe s mnohem lepší účinností navazovat škodlivé anorganické minerály (usazeniny) v kloubech, tepenných stěnách, dutinách a podobně. Taková voda slouží v těle jako detox, čili výrazně pomáhá tělu zbavit ho všech škodlivých látek.

Dnes se hodně hovoří o mikroplastech v pitné vodě, dále o lěčivech, antibiotikách, hormonech atd. To vše pijeme a část z toho nám zůstává v těle, i zběžných PET láhví se uvolňují mikroplasty, takže se nedoporučuje kupovat vodu ani v PET láhvích!!! Jedině reverzní osmóza či nanofiltrace dokáže toto vše odfiltrovat z 99,99 - 100 %!

Reverzní osmóza je nejlepší prakticky využívanou filtrační technologií, jaká je v současnosti k dispozici. Je to celosvětově nejčastěji používaná technologie při čištění a výrobě balených vod. Je účinná při odstraňování nebo (v podstatné míře) snížení velmi široké škály cizorodých látek. Z veškeré technologie používané při filtraci vody má největší rozsah odstranění kontaminace. Reverzní osmóza umožňuje odstranit částice tak malé jako jsou jednotlivé ionty. Póry v membráně reverzní osmózy jsou jen o velikosti 0,0005 - 0,0001 mikronů.

Kde se reverzní osmóza používá: Spektrum využití reverzní osmózy je opravdu široké: domácnosti, akvaristika, laboratoře, lékárny, sterilizace, náhrada destilace, hydroponie, gastronomie, strojírenství, elektroerozivní obrábění, čištění technologických vod atd. Reverzní osmóza z vody odstraní mimo jiné i antibiotika a hormony, které jsou obrovským problémem a rizikem, a v dnešní době se dostávají do všech vod a nejdou ničím jiným odstranit než Reverzní osmózou! Žádná čistička vody - vodárny v ČR nečistí vodu reverzní osmózou, byl by to velmi nákladný proces, který by nikdo nezaplatil.

Reverzní osmóza je proces, který dovoluje transport rozpouštědla membránou, zatímco rozpuštěné soli a nízkomolekulární složky zachycuje. Proces je založen na aplikaci vnějšího tlaku ze strany koncentrovanějšího roztoku, což způsobí obrácení přirozeného jevu osmózy.

Membrána musí být propustná pro rozpouštědlo, nikoliv však pro rozpuštěné látky. Osmotický systém odpovídá ustálenému rozdílu hladin na obou stranách membrány. Pokud bude tlak na straně rozpuštěné látky větší než tlak osmotický, dojde k obrácení osmotického jevu a membránou budou určité složky rozpouštědla procházet a určité se budou koncentrovat před ní. Dojde k rozdělení vstupního proudu na permeát a retentát (koncentrát).

Reverzní osmóza se využívá především při přípravě pitné vody. Aby bylo dosaženo ekonomicky výhodného provozu, pracuje se běžně při tlacích 5 – 10 barů. Tyto malé RO pracují při tlacích cca 3 - 6 barů.

To že z Reverzní osmózy teče destilovaná voda, je i není pravda. Záleží na membráně reverzní osmózy a na vstupní vodě kolik v ní je rozpuštěných solí, tedy minerálních a všech látek, tomu se říká celková konduktivita (mineralizace) vody, měřeno v mS/m (mikrosímens na 1 m3), též se tomu říká vodivost vody. K reverzní osmóze se dá přidat minerální filtr, který do upravené vody následně potřebné minerály dodá a zvýší třeba i pH.

Pokud někdo nevěří reverzní osmóze, může si pořídit Nanofiltraci, to je vhodné tam kde je voda z vodovodního řadu nebo kde není vysoká konduktivita např. do 50 mS/m (500 mS/cm).

Nanofiltrace je membránový filtr, který je svým designem a složením velmi podobný systémům reverzní osmózy. Jeho hlavním a jediným rozlišovacím znakem je membrána. Velikost pórů nanofiltrační membrány je 0,001 mikronů a velikost pórů memrány reverzní osmózy je 0,0001 mikronů . Nanofiltrační membrána (také se ji říká pitná membrána) umožňuje získat vodu vysoké čistoty a přitom se vyhnout její úplné demineralizaci, k čemuž dochází, když je voda filtrována membránami s reverzní osmózou.

Tyto malé reverzní osmózy se nejběžněji umisťují do kuchyňské linky pod dřez, upravená voda je vyvedena samostatným kohoutkem, nebo lze stávající vodovodní baterii vyměnit za trojcestnou baterii.

 

Co znamená GPD: gallons per day (množství galonů upravené vody za den, tedy za 24 hodin)

1 galon = 3,785 litru

 

Ideální vstupní a stálý tlak do reverzní osmózy by měl být 4,0 - 5,5 baru. Pokud nebude zaručen tento tlak, doporučujeme koupit reverzní osmózu s posilovacím čerpadlem.

Čím vyšší je tlak na membráně reverzní osmózy, tím lepší je osmotický tlak a membrána produkuje více vody s mnohem vyšší účinností, tedy produkuje mnohem více čistší a kvalitnější vody.

Reverzní osmóza pracuje v cela automatickém režimu. Pokud se odebere určité množství vody, tak se sama zapne a pokud se zásobník naplní, tak se vypne a přestane vyrábět upravenou vodu.

Pokud vyrábí vodu tak současně odtéká voda i do odpadu.

 

Výměna všech filtrů mimo membrány se doporučuje po 6 - 12 měsících

Výměna membrány se doporučuje po 3 - 5 letech

 

Prodloužená záruka 36 měsíců

Balení obsahuje:

• Kompletní sadu filtrů

(spodní svislé tři filtry - 10" polypropylénový filtr na sediment 5 mic + 10" filtr s aktivním uhlím + 10" polypropylénový filtr na sediment 1 mic)

(horní vodorovné dva filtry - membrána reverzní osmózy 75 GPD + 10" in-line post filtr s aktivním uhlím z kokosových vláken pro lepší chuť a vůni vody + 10" in-line filtr s minerály

• Trubičku o průměru 6 mm

• Mezikus 3/8" s ventilem 1/4" k připojení mezi roháček a hadičku k dřezové baterii

• Navrtávací objímka na odpad o průměru 40 mm

• Zásobník 12 litrů

Požadavky na vstupní tlak vody: 0,5 - 5,5 barů

Poměr upravené vody k poměru vody odtékající do odpadu: 1:3 - 1:4

Výkon za 24 hodin: 280 litrů

Rozměry - šířka x hloubka x výška: 38 x 20,5 x 46 cm

Rozměry zásobníku: průměr 28 cm, výška 41 cm, celkový obsah 12 litrů

Váha: 14,5 kg

 

K instalaci je potřeba: vrtačka, vrták o průměru 11 - 12 mm pro otvor na kohoutek s upravenou vodou skrz dřez či desku, vrták o průměru 6 mm na navrtání odpadu, ostrý nůž na trubičku, křížový šroubovák, sika kleště nebo stranový klíč, teflonovou pásku, nebo jiný těsnící materiál.

 

Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

 

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme.

 

Nabízíme rozbory vody, zdarma poradenství, zpracování celkového návrhu na úpravu vody včetně cenové nabídky. Pokud si u nás objednáte rozbor vody a následně i úpravnu vody, tak Vám z celkové ceny objednávky včetně instalace odečteme 1.000 Kč.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na vše nabízíme prodlouženou záruku v trvání tří let zcela zdarma.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Tel.: 724345402

Email: info@upravvodu.cz