Siliphos 1 kg

Siliphos 1 kg

  • ID: P10621
Dostupnost: Na dotaz
  • Hmotnost: 1 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

895 Kč
740 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Siliphos je určen k ochraně vodovodního rozvodu před usazováním vodního kamene a tvorbě koroze. Je to čirá, sklovitá, omezeně rozpustná látka složená z polyfosforečnanů a křemičitanů v kuličkové podobě.

Siliphos je určen pro pitnou vodu a jeho používání je odsouhlaseno Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Použití siliphosu se voda nezměkčí. Voda si zachovává svou tvrdost a minerály, je pouze zabráněno usazování vodního kamene. Tím, že voda není zbavována minerálů které jsou za vznik vodního kamene zodpovědné si voda zachovává pozitivní vliv na lidské zdraví.

Siliphos je vhodný pro měkké až středně tvrdé vody, funguje dobře při tvrdosti vody maximálně do 15 °dH, vyjímečně až 20 °dH (2,6 - 3,5 mmol/l).

Siliphos vytváří na kovovém povrchu mikrofilm, který znemožní vodnímu kameni a korozi usazování. Siliphos nemá pouze protektivní účinek, ale i aktivní, tedy že rozpustí i již existující nánosy vodního kamene – úplně vyčistí kovový povrch rozvodů vody (topné spirály u pračky, myčky, bojleru, konvice atd.). Tímto efektem se výrazně prodlužuje živostnost topných těles a zařízení.

Doporučujeme použití siliphosu v např. ve filtru 10" siliphos, tento filtr je nejvhodnější pro rodinné domy nebo pro jiné budovy kde je potřebná ochrana vodovodního systému před vodním kamenem.

Teplota vody vstupující do filtru s látkou SILIPHOS může mít maximálně 80 °C. Při vyšší teplotě (vlivem větší rozpustnosti) dochází ke vzniku sraženin a neúčinnosti! Je nutné sledovat také teplotu okolního prostoru, kde je přívodní vodovodní potrubí a filtr umístěn, jelikož i vysoká teplota okolí způsobí vlivem ohřátí vody vznik sraženin.

Následné ohřívání (vaření) již upravené vody žádné problémy nepřináší a je zcela bezproblémové.

Spotřeba Siliphosu je velice nízká, náhradní náplň 1 kg siliphosu stačí pro ošetření cca 400 000 litrů vody (400 m3). Běžná spotřeba vody čtyřčlenné domácnosti za rok je přitom cca 160 m3.

 

Množství náplně Siliphosu: 1 kg