• -17%
GEYSER Fe MIX 10

GEYSER Fe MIX 10"x2,5" na železo a mangan

  • ID: P10558
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 0.2 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

595 Kč
719 Kč
492 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Filtrační vložka Fe pro odstranění všech druhů železa a manganu z vody

Nabízíme vám patentovanou technologii Ruské firmy Geyser.

Filtrační vložka pro odstranění železa 2 - 5 mg/litr a manganu do 0,5 mg/litr, vyrobené z kationtomeničové nitě, namotané speciální metodou Topfir, zaručují odstranění rozpuštěného a koloidního železa již v první fázi filtrace spolu s mechanickým čištěním vody. Zabraní výskytu žlutých skvrn na sanitě a spotřebičích. Odstraňuje nerozpustné nečistoty s velikostí částic nad 5 mikronů.

 

Rozměr: 10" x 2,5" (254 mm x 63,5 mm)

Kapacita: 12 - 55 m3 dle čistoty vstupní vody
Odstraňuje: Železo, mangan a těžké kovy
Produktivita - výkon: do max. 10 l/min. Při vyšším množství Fe, Mn, doporučujeme ještě nižší průtok. Pro vyšší průtoky 20 l/min. použijte Big Blue 10" nebo 40 l/min. Big Blue 20" 
Teplota: 4 - 40 °С.
Typ vody: se zvýšeným obsahem železa a manganu (Pozor! Mangan to filtruje - snižuje jen na určitých vodách a jen nerozpuštěný!)
 

Pozor!!!

Pokud chcete již namočenou filtrační vložku Fe vytáhnout z filtrační nádoby a poté ji tam opět vrátit, tak se to nedoporučuje, porušíte tím namotání filtrační nitě a filtr poté nemusí již filtrovat!!!

Filtrační vložku vytahujte pouze při výměně za novou!

V případě že filtrační vložku vytáhnete a dáte ji zpět, tak nebude uznána záruka, že nefiltruje!

Životnost filtrační vložky závisí na množství znečištění vstupní vody a uvádí se pro obsah rozpuštěného železa max. 1 mg/l.

Jak správně chápat životnost filtrační vložky uváděnou výrobcem?

To znamená, že laboratorní testy byly prováděny s naprosto čistou vodou, do které bylo přidáno 1 mg/l rozpuštěného železa. Taková voda se samozřejmě v přírodě nevyskytuje. Proto můžeme bezpečně zredukovat skutečnou životnost dvojnásobně. Ale i při takovémto snížení je životnost filtrační vložky dostatečná.

Upozornění: Pro dosažení optimální filtrace a maximální životnosti filtrační vložky na Fe, Mn, se doporučuje používat filtrační vložku na druhém až třetím stupni filtrace, po mechanickém očištění vody!!! Např. písková filtrace, nebo mechanické filtry s vložkami 20 – 5 mikronů.

Rok založení: 1986

Ve společnosti pracuje více než 980 zaměstnanců.

Výroba se nachází v ES (Riga, Lotyšsko) a RF (Sankt Petersburg)

Společnost Geyser vyrábí vodní filtry od roku 1986 a má vedoucí postavení na trhu filtru pro čištění vody. Na základě společnosti byl zřízen vědecko-výrobní komplex, který zahrnuje výzkumné oddělení, analytické laboratoře, projekční kancelář, moderní výrobu výrobků z termoplastických a termostatických materiálu. Vysoká kvalita nabízených výrobků, přísné plnění záručních podmínek, flexibilní platební systém, mobilita dodávek a bezchybná pověst neustále přitahují do společnosti nové partnery.

Geyser — jeden z předních ruských výrobců systémů úpravy vody pro průmyslové objekty a domácnosti. Geyser provádí celý komplex stavebních prací a uvedení systémů "na klíč" do provozu. Společnost Geyser za 20 let zkušeností v oblasti instalace a uvádění systémů čištění vody do provozu, montáží a provozování čerpacích zařízení a organizace práce kompletního zabezpečení objektů kvalitní vodou vypracovala v této oblasti hotové technologie a řešení. Servisní centrum společnosti Geyser je certifikovaná společnosti RUNXIN  a má oprávnění provádět údržbu svých výrobků po celém Rusku.

Specialisty společnosti Geyser byl vytvořen unikání filtrovací materiál ARAGON BIO, který nemá ve světě obdoby. Používáním filtračního materiálu ARAGON BIO ve filtrech bylo dosaženo garantovaného odstranění nejen obyčejných znečištění, ale i bakterií, virů, radionuklidů a těžkých kovů z vody.

Potvrzeno:

  • Výzkumnou univerzitou ve Feraře (Itálie). Katedra mikrobiologie. Metoda testování a požadavků evropského standartu EN 14476:2007.
  • Společností Ahlstrom Filtration (USA).
  • Ústavem výzkumu chřipky
  • Výzkumným ústavem „Ekologie člověka a hygieny životního prostředí jménem A. N. Sysina“
  • „Vědecko-výzkumným ústavem medicíny práce“ Ruské akademie lékařských věd
  • Objevy a vynálezy společnosti Geyser jsou potvrzeny více než 20 patenty Ruské federace a uznány ve 28 zahraničních zemích.