Filtr Fe MIX 10

Filtr Fe MIX 10"x2,5" na železo a mangan

  • ID: P10559
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 1.3 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 1 499 Kč
1 239 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Filtrační nádoba 10" s držákem, klíčem a s filtrační vložkou Fe pro odstranění všech druhů železa a nerozpuštěného manganu z vody.

Nabízíme vám patentovanou technologii společnosti Geyser.

Filtrační vložka pro odstranění železa 2 - 5 mg/litr a manganu do 0,5 mg/litr, vyrobené z kationtomeničové nitě, namotané speciální metodou Topfir, zaručují odstranění rozpuštěného a koloidního železa již v první fázi filtrace spolu s mechanickým čištěním vody. Zabraní výskytu žlutých skvrn na sanitě a spotřebičích. Odstraňuje nerozpustné nečistoty s velikostí částic nad 5 mikronů.

Filtr se instaluje na hlavní přívod vody, za vodoměr, případně za vodárnu, za tlakový spínač a za tlakový zásobník, nikdy ne před!!!

 

Rozměr: 350 x 130 mm

Připojení: vnitřní závit 1/2", 3/4", 1" mosazná vložka (Rozměr připojení si vyberte výše)

Kapacita: 12 - 55 m3 dle čistoty vstupní vody

Odstraňuje: Železo, mangan a těžké kovy (Pozor! Mangan to filtruje - snižuje jen na určitých vodách a jen nerozpuštěný!)

Produktivita - výkon: <10 Ltr./min

Teplota: 4 - 40 °С.

Typ vody: se zvýšeným obsahem železa a (manganu)

 

Životnost filtrační vložky závisí na množství znečištění vstupní vody a uvádí se pro obsah rozpuštěného železa max. 1 mg/l.

Jak správně chápat životnost filtrační vložky uváděnou výrobcem?

To znamená, že laboratorní testy byly prováděny s naprosto čistou vodou, do které bylo přidáno 1 mg/l rozpuštěného železa. Taková voda se samozřejmě v přírodě nevyskytuje. Proto můžeme bezpečně zredukovat skutečnou životnost dvojnásobně. Ale i při takovémto snížení je životnost filtrační vložky dostatečná.

Upozornění: Pro dosažení maximální životnosti se doporučuje používat filtrační vložku na druhém až třetím stupni filtrace (20 - 5 mikronů), po mechanickém očištění vody.