Filtr GEYSER ARAGON EM

Filtr GEYSER ARAGON EM

 • ID: P10882
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
 • Hmotnost: 2 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 1 350 Kč
1 116 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Filtrační nádoba 10" s držákem, klíčem a s filtrační vložkou ARAGON EM na čištění vody od mechanických nečistot, chloru, železa, manganu, mědi, těžkých kovů, organických sloučenin, zákalu a barvy.

Aragon EM: inovativní řešení pro efektivní čištění měkké vody!

Nabízíme vám patentovanou technologii společnosti Geyser.

Filtr se instaluje na hlavní přívod vody, za vodoměr, případně za vodárnu, za tlakový spínač a za tlakový zásobník, nikdy ne před!!!

 

Rozměr: 350 x 130 mm

Připojení: vnitřní závit 1/4", 1/2", 3/4", 1" mosazná vložka (Rozměr připojení si vyberte výše, 1/4" je plastový závit a nižší cena než u ostatních)

Kapacita: 7 m3 dle čistoty vstupní vody

Odstraňuje: Železo, mangan a těžké kovy

Produktivita - výkon: 6 - 8 l/min

Teplota: 4 - 40 °С.

Vlastnosti filtrační vložky:

 • Životnost: 7000 litrů
 • Produktivita: 6-8 l/min
 • Teplota: 4… 40 °С
 • Typ vody: měkká
 • Rozměr: 10" (250 x 73 mm)

 

Výhody materiálu Aragon EM

Patentovaný materiál Aragon EM je inovace představená odborníky značky GEYSER a na světě v současnosti nic podobného neexistuje.
Aragon M, stejně jako základní materiál Aragon, provádí mechanické a absorpční čištění počáteční tekutiny, díky čemuž je voda z vodovodu vhodná k pití a vaření bez varu.

Vlastnosti kazety Aragon EM:

 • Mikroglobulární struktura - je tvořena během syntézy polymerů globulárního prostoru. Vyznačuje se vysokou porozitou a odolností vůči mechanickým vlivům. Aktivní skupiny na povrchu krvinek jsou zodpovědné za iontovou výměnu.
 • Tři filtrační metody:

          o Mechanické - všechny částice nad póry materiálu jsou odstraněny na povrchu, aniž by pronikly do struktury Aragonie.

          o Sorpce a iontová výměna - dochází, když počáteční voda prochází kanály plynule s hustotou gradientu. Velikost pórů se pohybuje od 0,01 do 3,5 um. V důsledku filtrace se odstraní mikročástice mechanických nečistot, kationtů a aniontů těžkých toxických kovů, chloru, organických sloučenin a radionuklidů. 

 •  odstraní se rez, mikročástice koloidního železa, mangan, kadmium, olovo atd.
 • Anti-přísada zaručuje, že nečistoty, které jsou zadrženy ve složitých labyrintech struktury aragonského materiálu, nevstoupí do vyčištěné vody po celou dobu používání kazety.
 • Vlastní indikace Snížení tlaku vody varuje, že je třeba kazetu vyměnit. Kvalita čištění však zůstává stejná.
 • Reakce „koloidního stříbra“ - složitý proces, který umožňuje integraci stříbra ve formě materiálu stálé přítomnosti a poskytuje bakteriostatický účinek během filtračního procesu.
 • Aragonit mající poréznější a vysoce rozvinutý povrch, nepřilne k topným prvkům a je snadno z povrchu odstraněn. Forma aragonitových solí je lépe absorbována lidským organismem, snižuje celkovou zátěž ledvin a snižuje riziko tvorby kamene. V přírodě je voda nasycená přírodním aragonitem na jednom místě na světě - ve známém lázeňském městě Karlovy Vary (Česká republika). Výzkum provedený na vídeňské univerzitě potvrdil, že když je voda čištěna materiálem Aragon, objeví se tento kvaziklidňující účinek.
 • Regenerace kazety: když je životnost kazety vyčerpaná, můžete ji obnovit doma. Tato jednoduchá operace zcela vyčistí a obnoví původní funkčnost kazety. Je to skvělá úspora! Neměli byste neustále kupovat nové kazety. Kazeta může být regenerována třikrát. Poté se doporučuje ji vyměnit. Podrobnosti o regeneraci jsou uvedeny v příslušných pokynech pro kazety. 

Technické vlastnosti filtru

Kazeta Aragón M je navržena tak, aby doplňovala filtry GEYSER 1UZ, GEYSER LUX a další systémy standardu 10SL (Slim Line). Kapacita filtru je až 7 000 litrů (v závislosti na úrovni znečištění vody a podmínkách použití). Domácí regenerace umožňuje prodloužit životnost filtru bez snížení kvality čištění. Kazeta může projít až 3 regeneracemi, což výrazně snižuje náklady na použití. 

Mechanické čištění a výměna vložky

(pokud je ve standardním vybavení nebo bylo dodatečně namontováno)

Pomocí klíče odšroubujte kryt s aragonskou kazetou (ze standardního vybavení) a vyjměte kazetu. Vylijte z ní vodu, očistěte její vnější povrch měkkým kartáčem pod proudem vody.

Pomocí klíče ve spodní části odšroubujte spodní část z patrony (obr.1) a vyjměte použitou vložku (obr.2).

Sejměte víčko z nové vložky a vložte ji otevřenou stranou nahoru. Zašroubujte spodní ventil. Sestavte filtr v obráceném pořadí a promývejte jej 1-2 minuty.

Když je kazeta Aragon vyměněna, měla by být vložka „B“ vyjmuta z použité kazety a vložena do nové kazety (obr. 3).

Regulace Aragonie


Odstraňování železa a těžkých kovů z kazet Aragon S a Aragon

(po jejich mechanickém očištění)

Do smaltovaného nebo skleněného nádobí připravte 3 litry 3% roztoku kyseliny citronové (30 g nebo 2 čajové lžičky v 1 litru vody).

Vložte kazetu Aragon do kuchyňského dřezu nebo do přidržovací kapacity a tento roztok nalévejte po částech hrdlem kazety, dokud nebude výstupní roztok průhledný. Poté naplňte kazetu čistou vodou a nechte ji odtéct.

Připravte 0,6 litru 2% roztoku sody (1 čajová lžička v 0,6 litru vody). Nainstalujte kazetu do krytu a naplňte kryt roztokem až na vrchol. Za hodinu vylijte roztok a sestavte filtr v obráceném pořadí, otevřete vodovodní kohoutek a promývejte filtr po dobu 5 minut. Filtr je připraven k provozu.