Nanofiltrace 50 GPD pětistupňová

  • ID: P10306
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
  • Hmotnost: 11.5 kg
Vyberte variantu

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

Od 6 897 Kč
5 700 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Membránový filtr, který je svým designem a složením velmi podobný systémům reverzní osmózy. Jeho hlavním a jediným rozlišovacím znakem je membrána. Velikost pórů nanofiltrační membrány je 0,001 mikronů a velikost pórů memrány reverzní osmózy je 0,0001 mikronů . Nanofiltrační membrána (také se ji říká pitná membrána) umožňuje získat vodu vysoké čistoty a přitom se vyhnout její úplné demineralizaci, k čemuž dochází, když je voda filtrována membránami s reverzní osmózou, u filtrů s reverzní osmózou je vhodné doplňovat o filtry které přidávají zpět do upravené vody prospěšné minerály.

Výše si vyberte zda chcete filtr s jednocestnou baterií, trojcestnou baterií, nebo bez baterie.

Filtr se instaluje většinou do kuchyňské linky pod dřez, upravená voda je vyvedena do samostatného kohoutku (chromové vodovodní baterie s keramickou kartuší), případně se dá stávající dřezová baterie vyměnit za trojcestnou baterii. Na klasickou dvoucestnou dřezovou baterii kde je teplá a studená voda se RO nedá napojit!

Princip nanofiltrace je podobný jako princip reverzní osmózy. Filtrační schopnost je však o něco nižší. Výkon filtrace je závislý na kvalitě a teplotě vstupní vody. Nanofiltrací se zbavíte více než 99% bakterií, virů, plísní a dalších parazitů. Více než 90% barium, bikarbonáty, brom, chlor, chloramin, chrom, kianid, fluorid, mangan, rtuť, nikl, stříbro, zákal a další. Přes 85% hliník, kadmium, tetrachlormetan, olovo, dusičnany, organické látky, pesticidy, radium, oxid křemičitý, SOC, sodík, stroncium, THM, TOC a uran. Více než 50% arsen, benzen, borat, vápník, selen a dojde k redukci tvrdosti vody/TDS a dalších hodnot.

Dnes se hodně hovoří o mikroplastech v pitné vodě, dále o lěčivech, antibiotikách, hormonech atd. To vše pijeme a část z toho nám zůstává v těle, i zběžných PET láhví se uvolňují mikroplasty, takže se nedoporučuje kupovat vodu ani v PET láhvích!!! Jedině reverzní osmóza či nanofiltrace dokáže toto vše odfiltrovat z 99,99 - 100 %!

Balení obsahuje:

• Kompletní sadu filtrů

(spodní svislé tři filtry - 10" polypropylénový filtr na sediment 5 mic + 10" filtr s lisovaným aktivním uhlím + 10" polypropylénový filtr na sediment 1 mic)

(horní vodorovné dva filtry - membrána nanofiltru 50 GPD + 10" in-line post filtr s aktivním uhlím z kokosových vláken pro lepší chuť a vůni vody.

• Trubičku o průměru 6 mm

• Mezikus 3/8" s ventilem 1/4" k připojení mezi roháček a hadičku k dřezové baterii

• Navrtávací objímka na odpad o průměru 40 mm

• Kohoutek na upravenou vodu

• Zásobník 12 litrů

Požadavky na vstupní tlak vody: minimální spínací tlak vodárny 2,8 baru - minimální vypínací tlak vodárny 3,8 - 5,5 baru

Poměr upravené vody k poměru vody odtékající do odpadu: 1:3 - 1:4

Výkon za 24 hodin: dle vstupního tlaku, při tlaku 3 bary 190 litrů

Rozměry - šířka x hloubka x výška: 37 x 13,5 x 42 cm

Rozměry zásobníku: průměr 28 cm, výška 41 cm, celkový obsah 12 litrů

Váha: 11,5 kg

Výměna všech filtrů mimo membrány se doporučuje po 6 - 12 měsících

Výměna membrány se doporučuje po 3 - 5 letech

 

K instalaci je potřeba: vrtačka, vrták o průměru 10 - 11 mm pro otvor na kohoutek s upravenou vodou skrz dřez či desku, vrták o průměru 6 mm na navrtání odpadu, ostrý nůž na trubičku, křížový šroubovák, sika kleště nebo stranový klíč, teflonovou pásku, nebo jiný těsnící materiál.

Tento výrobek nesmí být vystaven mrazu!

S výběrem vhodného filtru Vám rádi poradíme.

Nabízíme rozbory vody, zdarma poradenství, zpracování celkového návrhu na úpravu vody včetně cenové nabídky. Pokud si u nás objednáte rozbor vody a následně i úpravnu vody, tak Vám z celkové ceny objednávky včetně instalace odečteme 1.000 Kč.

Dopravu a instalace provádíme po celé ČR.

Na vše nabízíme prodlouženou záruku v trvání tří let zcela zdarma.

Na všechny výrobky Vám nabízíme odbornou instalaci s uvedením do provozu, se zaškolením a pravidelný servis. Cena instalace po dohodě. Pro bližší informace se na nás neváhejte obrátit.

Tel.: 724345402

E-mail: info@upravvodu.cz