Ben - Test CT - UT na měření tvrdosti vody

  • ID: P10652
Dostupnost: Skladem (5 a více ks)
Tvrdost vody, množství vápníku a hořčíku, vodní kámen
  • Hmotnost: 0.2 kg

Potřebujete poradit s výběrem? Obraťte se na nás.

182 Kč
150 Kč bez DPH

Bližší specifikace

Používá se jako tester na chemický rozbor vody.


Použití:

Určeno pro měření celkové dgH - CT a uhličitanové dkH - UT tvrdosti vody.

Jak měřit dkH-UT:

Naplníme přiloženou odměrku po horní rysku-tj. 10 ml měřené vody a nalijeme do čisté titrační nádobky. Vezmeme lahvičku značenou UT a v kolmé poloze pomalu přikapáváme do měřené vody. Při první kapce roztok zmodrá (v případě tvrdosti nižší než 1 roztok zčervená). Při modrém zabarvení přikapáváme, počítáme kapky a roztok neustále krouživými pohyby promícháváme. Při náhlé změně zabarvení z modré do červené barvy ukončíme titraci. Počet spotřebovaných kapek se rovná stupni uhličitanové tvrdosti.

Jak měřit dgH-CT:

Přidáme do měřeného vzorku (tj. do 10 ml vody) na špičku přiložené lžičky malé množství prášku ze sáčku tak, aby se voda zbarvila světle červeně (při vyšší dávce prášku dojde k tmavému zabarvení měřeného roztoku a je pak špatně zřetelná změna do zelené). Dále při měření CT tvrdosti postupujeme stejným způsobem s tím, že barevná změna je do zelené barvy. Každá kapka nutná k barevné změně označuje 1 celkové tvrdosti (dgH).

Dávkování:

Dle přiloženého návodu.

Poznámka:

Jak testovat: 1. Odměrky vypláchněte vodou kterou chcete měřit. 2. Do obou odměrek naberte 20 ml vody. 3. Obě odměrky postavte vedle sebe na bílou podložku. Jednu odměrku použijte jako testovací (dále jen B) a druhou odměrku jako srovnávací(dále jen A). 4. Lahvičku č.1 držte rovně nad odměrkou B a lehkým stisknutím do ní nakapejte 5 kapek testovací kapaliny. 5. Rovněž do odměrky B postupně kapejte pomalu po 1 kapce z lahvičky č.2. 6. Po každé kapce z lahvičky č.2 vodu v odměrce protřepejte a počítejte počet celkem vkápnutých kapek,dokud voda lehce nezrůžoví. 7. Podívejte se shora na obě odměrky. Pokud během 30-ti vteřin voda v odměrce B zůstane růžová, měření je ukončeno a můžete spočítat obsah.

Tel.: 724345402

E-mail: info@upravvodu.cz